Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Ohlédnutí za Extraligou mládeže 2021

Během minulého víkendu bylo ve Světlé nad Sázavou odehráno finále Extraligy mládeže 2021, ze kterého si naše šachová škola odvezla titul mistra republiky.

O výsledek se zasloužili Richard Stalmach, Petr Gnojek, Marek Miča, Adam Frank, Ondřej Nytra, Kristýna Laurincová a Matyáš Paseka a trenér Stanislav Jasný, který shrnul finálový turnaj v krátkém komentáři. 

Komentáře

Extraliga dorostu 2021

Finále této nejvyšší dorostenecké soutěže proběhlo díky předchozím uzávěrám v malinko netradičním termínu ve Světlé nad Sázavou. Akce byla výborně připravena, příjemné hrací prostory, odpočinková místnost pro analýzy. Nastupovali jsme jako obhájci titulu a ze základní skupiny jsme si přivezli plný bodový zisk. Kromě obhajoby byl ještě jeden cíl, prodloužení série vítězných zápasů. Není tedy divu, že jsme ze sbírky našich klenotů, vybrali právě tuto sestavu. Richard Stalmach, Marek Miča, Petr Gnojek, Adam Frank, Ondřej Nytra, Kristýna Laurincová. Není třeba zde rozebírat jednotlivce, každý ví, co zahrál dobře a kde to šlo lépe. Hráči vystupovali jako tým. Rovnou je třeba říct, že všichni odvedli poctivé, bojovné výkony a věděli, proč přijeli. Zvítězili jsme ve všech utkáních, i přes dílčí dramata se dá konstatovat, že ten průběh byl v podstatě pod kontrolou. Zlaté medaile jsou ve správných rukou. Reprezentanti Beskydské šachové školy si tak opět zaslouží pochvalu a poděkování za předvedenou hru. Speciálně je třeba se ještě rozloučit s Kristýnou, která jako hráčka už v této kategorii hrála naposled, děkujeme. Ostatní zůstávají. I z toho důvodu se dá očekávat, že by vítězná série, která v tuto chvíli čítá 26! vyhraných zápasů v řadě, mohla pokračovat. Dovolil bych si trošku poupravit slova klasiků české kinematografie. Ještě nějakou dobu v této soutěži nový vítr z jiných měst nezavane a proč by mělo jen kapat, když prší.  

Stanislav Jasný