Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Ohlédnutí za Extraligou mládeže 2020

Během minulého víkendu bylo ve Světlé nad Sázavou odehráno finále Extraligy mládeže 2020, ze kterého si naše šachová škola odvezla titul mistra republiky.

O výsledek se zasloužili Richard Stalmach, Petr Gnojek, Marek Miča, Adam Frank, Ondřej Nytra, Kristýna Laurincová a Matyáš Paseka a trenér Stanislav Jasný, který shrnul finálový turnaj v krátkém komentáři. 

 

 

 

Komentáře

Finále extraligy dorostu 2020

Po vynucené pauze, se nakonec ve Světlé nad Sázavou uskutečnila dohrávka nejvyšší mládežnické soutěže. Náš tým, který v základní skupině vyhrál všechny zápasy, měl pro finále určitě maximální ambice. Pořadatelé si určitě zaslouží pochvalu za pružnou reakci a přizpůsobivost aby se soutěž mohla v této době regulérně dohrát. K závěrečným bojům jsme nastoupili v sestavě, Richard Stalmach, Petr Gnojek, Marek Miča, Adam Frank, Ondřej Nytra, Kristýna Laurincová. Naši mladí šachisté opět neponechali nic náhodě a i přes to, že sestavy soupeřů budily respekt, znovu zvítězili ve všech utkáních. Beskydská šachová škola tedy tak získala další titul mistra České republiky, tentokráte s fantastickým stoprocentním bodovým ziskem. Za to patří hráčům velké poděkování a obrovská gratulace. Síla týmu se samozřejmě projevuje i v silných náhradnících, kteří té základní sestavě „kryli záda“ a byli připraveni kdykoli nastoupit. Poděkování patří i jim. Myslím si a považuji to za velmi důležité, že týmový duch našich členů je na stejně vysoké úrovni, jako jejich šachové kvality. Toto vše se pak odráží ve výsledcích, úspěších a přispívá k vynikající reprezentaci Beskydské šachové školy a města Frýdku-Místku.

Stanislav Jasný