Nejúspěšnější šachová škola v ČR

O Frymíkův pohár - hodnocení

Beskydská šachová škola pokračuje ve své pestré pořadatelské aktivitě organizací dalších šachových turnajů, tentokrát byla na řadě akce pro nejmladší šachisty - "O Frymíkův pohár". Letošní ročník se uskutečnil v sobotu 16. dubna a že se vydařil jak po společenské, tak po organizační a sportovní stránce, o tom svědčí pochvalná slova zúčastněných.  Děkujeme!

 

Přečtěte si komentář Zdeňka Holeksy.

Komentáře

V sobotu 16. 4. se uskutečnil už 3. ročník turnaje o Frymíkův pohár. Před začátkem turnaje to vypadalo, že se zopakuje loňská účast. Nakonec po nemocech a opomenutí některých rodičů se turnaje zúčastnilo celkem 56 dětí. Frymík si pro děti připravil pár sladkostí, účastnický list a svoji podobenku. Nakonec dorazil a na děti se přišel podívat. Turnaj celý proběhl bez problémů na šachovnici a i po organizační stránce kromě teda menšího zpoždění začátku, které bylo způsobeno některými opozdilci, vše fungovalo dobře. Tradičně k nám přijely i děti z Polska a dokonce znovu přijel prověřit svou formu před MČR do 8 let i jeden šachista z Prahy. Tentokráte první příčky obsadili hráči nejstaršího roku narození 2007. Byli silnými soupeři těm, kteří se představí na mosteckém Mistrovství ČR do 8 let.. Kategorie ročníku 2008 byla vyrovnaná. První tři se seřadili pěkně za sebou. Ročník 2009 opanoval favorit a v ročníku 2010 kralovala děvčata. Pokud bych měl vyzdvihnout výkony dětí z BŠŠ, tak po boji v posledním kole celý turnaj vyhrál Matyáš Paseka. Výborný výkon předvedl ranní opozdilec Marek Němec, který výborným finišem dokráčel pro 2. místo v ročníku 2008. Pěkně turnaj rozehrála Terezka Horková. Závěr se jí úplně nepovedl, ale i tak s přehledem ovládla výsledky nejmladšího ročníku 2010.

Rád bych ještě poděkoval Kájovi, Patrikovi, Petrovi Š. a Petrovi Z., že vše běželo jako na drátkách a my mohli skončit s předstihem oproti časovému harmonogramu.

Na další Frymíkův pohár se těší Zdeněk Holeksa.