Nejúspěšnější šachová škola v ČR

O Frymíkův pohár - hodnocení

Beskydská šachová škola zorganizovala také letos oblíbený turnaj pro naše nejmenší šachisty - "O Frymíkův pohár". Letošní ročník se uskutečnil v sobotu 8. dubna a vydařil se jak po společenské, tak po organizační a sportovní stránce, o čemž svědčí pochvalná slova zúčastněných.  Děkujeme!

Komentáře

V sobotu 8. dubna jsme přivítali hned 73 malých dětí na turnaji o Frymíkův pohár. Tento turnaj pořádáme jako přípravu na Mistrovství České republiky dětí do 8 let. Proto nás velký počet dětí musel těšit. Frymík děti včetně několika slovenských přišel pozdravit na chvilku před pátým kolem. Turnaj proběhl bez problémů, děti notně využívaly mezi koly hernu a bohužel i výpočetní techniku. Hloučky dětí na chodbě či schodech vytvářely nepříjemné špunty. Žádný úraz se nestál a ani klavír se nerozladil a pro nejlepší byly připraveny medaile a poháry. Celkovým vítězem se stal Marek Fizer a na záda mu dýchal Bertík Buchta. Bohužel v kategorii 2009 se na stupně nedostal nikdo z našich, ale v této kategorii musím vyzdvihnout Jonáše Létala, který získal čtyři body z pěti, ale už nedokázal přidat v posledních dvou kolech ani bod. V kategorii 2010 excelovala Viktorka Buchtová a celkově vyhrála. V nejmenší kategorii jsme měli jen Justýnku Pruskovou a na tu zůstala jen brambora.

Na hojnou účast na Mistrovství republiky dětí do 8 let, které se koná 13. – 14. 5. v Malenovicích v hotelu Petr Bezruč se už teď moc těší organizační tým Beskydské šachové školy z. s.