Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Mikulášské soustředění - hodnocení trenéra

Během pátku a soboty 4. - 5. 12. uspořádala Beskydská šachová škola pro zájemce z řad mladých šachistů Mikulášské soustřední. Na programu byl nácvik koncovek a hodnocení pozice, cvičné partie, ale také stolní tenis - vše pod taktovkou trenérů Václava Mitury a  Zdeňka Holeksy, jehož postřehy si můžete přečíst v komentáři.

Komentáře

O víkendu proběhlo kromě několika mikulášských turnajů i mikulášské šachové soustředění. V pátek byla účast ovlivněna mikulášským turnajem v Čadci. Vznikla jedna skupina a i přes 2 slabší šachisty byl pátek produktivní a děti si nemohly stěžovat. Naopak kluci se snažili stíhat své lepší spolubojovníky a pan Mitura je spíše chválil. V sobotu už bylo pole početnější i přes některé neočekávané absence jsme se rozvrstvili do dvou skupin. Sobotní program tak mohl být intenzivnější. Ping pong nebyl v takové permanenci než dříve. Musím říct, že chování v menších skupinkách je u dětí mnohem lepší a neruší tolik jako ve větších skupinách, které bývaly dříve. I když známé firmy to zkouší stále.

V průběhu se nestalo nic nestandardního, a proto jsme si připravili malé překvapení na konci, kdy jako jednou z odměn byli lahodní čokoládoví Mikulášové. Doufám, že dětem chutnalo tak, jak jsme mohli být spokojeni my s odvedenou prací dětí.

Zdeněk Holeksa a Václav Mitura.