Nejúspěšnější šachová škola v ČR

MČR v rapidu hodnotí Lukáš Weissmann

Minulý týden se v Harrachově uskutečnilo Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu, ze kterého přivezla výprava Beskydské šachové školy díky výkonům Veroniky Vančákové a Lucie a Ludmily Lackových dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili.

Na hru nejen medailistek bedlivě dohlížel trenér Lukáš Weissmann, který své poznatky shrnul v přiloženém komentáři.
 

Komentáře

MČR v rapid šachu Harrachov

Ve dnech 10 - 11.9. 2022 se uskutečnilo MČR v rapid šachu.  Výpravu tvořilo 12 děvčat a 5 chlapců. Vyrazili jsme již v pátek po obědě, aby měly děti dost času na regeneraci. Ubytování jsme byli v hotelu Fit Fun, kde jsme měli k dispozi zdarma posilovnu, nebo bazén. V rámci doprovodného programu jsme mohli navštívit i bobovou dráhu, nebo se vydat ke zmenšenině Niagarských vodopádů.

V turnaji si lépe vedla děvčata. V kategorii D10 získala Verča Vančáková stříbro, když v rozhodující partii měla velkou převahu, ale bohužel doplatila na nedostatek času. Bronz v téže kategorii získala Lucka Lacková, která už loni vybojovala stříbro. V kategorii D14 skončila druhá Ludmila Lacková, která ještě před posledním kolem vedla, ale i tak dosáhla svého životního úspěchu. U chlapců v kategorii H14 to vypadalo nadějně. Všichni se dostali do popředí tabulky, ale vůbec jim nevyšel druhý den. Děkuji rodičům u dětem. Všichni jsme vytvořili skvělou partu a budu se těšit na další úspěšné akce.

Weissmann Lukáš