Nejúspěšnější šachová škola v ČR

MČR mládeže v rapid šachu - hodnocení trenérů

Celkem pět medailí přivezli naši mládežníci z MČR mládeže v rapid šachu, které se uskutečnilo ve dnech 10. - 11. září. Jak to vidí naši trenéři, uspěli jsme či jsme mohli být i lepší?! přečtěte si v komentáři hodnocení.

 

Zdeněk Holeksa a Karel Pliska hodnotí.

Komentáře

O uplynulém víkendu proběhlo Mistrovství ČR v rapid šachu dětí do 14 let v Klatovech. Na toto mistrovství odjelo hned 25 hráčů Beskydské šachové školy. Turnaj v historickém městě na druhé straně republiky přináší samozřejmě náročné cestování. Vyrazili jsme v pátek po poledni a cesta byla náročná, ale naštěstí nikdo nezůstal dlouho v nějaké koloně a po pěti až šesti hodinách jsme dorazili do cíle. Sobotních 6 kol je náročnou zkouškou fyzické kondice všech hráčů a bylo vidět v posledním sobotním kole, že naši hráči už neměli mnoho sil. Mnoho medailových ambicí dostalo nepříjemnou ránu právě v 6 kole. V neděli někteří předváděli heroické výkony, jiní se nemohli se soupeři popasovat. Konečný výsledek 5 medailí bych zhodnotil jako lehce za očekáváními.

Ještě uvedeme pár slov k medailistům a vybraným hráčům.

Lucie Fizerová
Mistryně republiky s herním projevem asi nebude úplně spokojena. Nedařilo se jí soupeřky přehrávat jako v březnu, ale její vůle a touha vítězit ji do remízových koncovek dodala mentální převahu a dokázala soupeřky lámat.

Kateřina Fárková
Kačka nehraje mnoho turnajů a proto je dost nepředvídatelná, ale výkon, který předvedla, byl úžasný a naprosto zaslouženě získala 2. pozici.

Richard Stalmach
Získal stříbro a může být spokojen. Jeho právě 6. kolo, které poměrně rychle prohrál, stálo boj o zlato.

Kristýna Laurincová
Kristýnka hrála celkem slušně a dařilo se jí porážet slabší soupeřky. S mistryní republiky hrála vabank, aby dohnala ztrátu, ale nepovedlo se. Za druhé místo může být spokojena.

Zuzana Gřesová
Velká favoritka se poslední dobou nemůže prosadit. Po druhém místě na MEU jsem čekal návrat na vítěznou vlnu, ale nějak to nejde. I proto může být Zuzka ráda za třetí místo.

Ondřej Nytra
Ondra byl malinko v poslední době ve stínu svých vrstevníků, ale tady odehrál pěkný turnaj. Snad jako jediný se vyvaroval špatné partie a zaslouženě získal bramborovou medaili.

Sofie Tichá
Sofča dostala možnost se zúčastnit Mistrovství asi deset dní před začátkem jako náhradník. Očekával jsem tedy boj o první polovinu startovního pole a začátek tomu odpovídal. Jenomže v sobotu po obědě se něco zlomilo a Sofča udělala úžasnou šňůru vítězství. V neděli porazila druhou nasazenou i medailistku z MČR v klasickém šachu. Skvělý finiš ji vynesl na výbornou sedmou pozici.

Všichni naši hráči bojovali a se ctí reprezentovali Beskydskou šachovou školu a my jim za to děkujeme.

Zdeněk a Kája