Nejúspěšnější šachová škola v ČR

MČR družstev mladších žáků - hodnocení trenéra

Z MČR družstev mladších žáků, které se konalo ve dnech 15. - 17. 6. ve Varnsdorfu, si hráči naší šachové školy přivezli bronzové medaile.

 

Jak hodnotí vystoupení našich týmů šéftrenér Stanislav Jasný? Je s třetím místem spokojený nebo pomýšlel na zisk cennějších kovů? Dočtete se v komentáři pod příspěvkem.

Komentáře

Varnsdorf 2018

Letošní Mistrovství České Republiky družstev mladších žáků proběhlo o uplynulém víkendu v poměrně netradičních končinách, ve městě Varnsdorf. Vzhledem k dopravní situaci jsme zvolili trasu po dálnicích našich severních sousedů a chci tedy nejdříve poděkovat všem řidičům, kteří se byli ochotni vydat na tu dlouhou pouť. Pořadatelé turnaje byli velmi ochotní a v rámci možností, které měli, se snažili akci připravit co nejlépe. Možná je na zvážení rozpis kol, přeci jen jde o vrcholovou akci a na šachovou stránku by měl být asi kladen větší důraz, než na doprovodný program. Podmínky měli ale všichni stejné, i když únava někdy stírá rozdíly v kvalitě. Naše výprava byla opět velmi početná. Přivezli jsme tři družstva s právem účasti.

Za tým „A“ nastupovali tito hráči. Richard Stalmach, Matyáš Paseka, Martin Vašínek, Denis Lička, Kateřina Fárková, Viktorie Buchtová. Toto družstvo hrálo celý turnaj na špici startovního pole. Bylo vidět, že budí u soupeřů patřičný respekt. Byla tam však také malinká zaváhání, která znamenala, že pouhý jeden bod nás dělil od prvního místa. Z hlediska statistiky je velmi obtížné neustále vyhrávat a tato šňůra se nyní nepřetržitě táhla od roku 2014. Proto považuju zisk bronzových medailí za krásný výsledek a všem hráčům k němu gratuluji.

Družstvo „B“ hrálo v tomto složení. Matyáš Kaňák, Adam Gebauer, Richard Czepiec, Bartoloměj Buchta, Sofie Tichá, Barbora Míčová. Tým vlastně přesně obhájil své nasazení, řekl bych však, že hráči hráli ve skutečnosti lépe. V průběhu turnaje měli doslova „na lopatě“ i mnohem favorizovanější soupeře. Ještě v posledním kole jsem tam na šachovnicích viděl celkovou výhru, která by znamenala umístění v první šestici. I tak tým vybojoval pro náš kraj postupové místo. Super.

V družstvu „C“ jsme měli možnost sledovat tyto borce. Jan Bjolek, Matyáš Trojan, Ondřej Matusík, Natálie Szusciková, Vojtěch Fárek, Hynek Létal. Také hráči „céčka“ zanechali hezký dojem. Zde vyloženě jen shoda okolností zabránila umístění v první desítce. Vždyť dva zápasy skončila výsledkem 3-3 a jeden nedopadl těsně. Nezřídka se náš tým probojoval na on-line stoly. I favorizovaní soupeři neměli jistotu. Tak že pochvala.

Celkově byla tedy naše výprava úspěšná. Přivezli jsme medaili a spoustu cenných zkušeností. Jsem přesvědčen o tom, že hráči makali na plno a odvedli poctivé výkony. Někteří od sebe očekávali i více a to je dobře, protože je to motivace k dalšímu tréninku. Vím, že výsledek mohou ovlivnit různé vlivy a často i maličkosti, takže já jsem s přístupem všech, našich šachistů spokojen. Gratuluji jim za to, jak příkladně bojovali, a děkuji za skvělou reprezentaci Beskydské šachové školy.  

Stanislav Jasný