Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Hodnocení soustředění

Beskydská šachová škola ve spolupráci s SVČ Klíč uspořádala o tomto víkendu další z řady soustředění pro naše mladé talenty. Zájemci si tentokráte mohli pod vedením zkušených trenérů Zdeňka Holeksy, Standy Jasného Karla Plisky a Jakuba Rabatina doplnit znalosti z oblasti taktiky a strategie ve střední hře.
 
Průběh soustředění komentuje Zdeněk Holeksa.
 
 

Komentáře

V pátek a sobotu proběhlo první soustředění v roce 2017. Musím říct, že jsem nespokojen s páteční účastí. Po omluvence 2 nemocných nám zůstalo jen 16 statečných. Toto číslo je žalostně málo, na to jakou základnu v Beskydské šachové škole máme. Nevím, jestli takto nízkou účast ovlivnilo finišování klasifikace ve školách nebo větší zájem rodičů o co nejmenší zameškání ve škole nebo je problém na straně školy, která nechce děti uvolňovat. Případné náměty pro zlepšení nám můžete sdělit.

Samotné soustředění v pátek proběhlo v pracovité náladě a i menší v silnější skupině zabrali a chuť potrénovat jsem pozoroval i u nejmenších. Sobotní větší skupiny a řekněme i „známé firmy“ pracovitou páteční náladu trochu zatlačili do pozadí, ale i v sobotu jsme udělali kus práce. Uvidíme, jak se to projeví na dalších partiích všech zúčastněných. Třeba už na dalším soustředění bude větší účast.

O jarních prázdninách se na děti bude těšit širší tým trenérů.

Za toto soustředění děkují Kája, Standa a Zdeněk