Nejúspěšnější šachová škola v ČR

KP družstev starších žáků komentuje Lukáš Weissmann

V Krajském přeboru družstev starších žáků, které bylo sehráno v sobotu 17. února v Orlové, obsadilo naše družstvo ve složení Ondřej Nytra, Radek Halamíček, Filip Walek, Pavlína Dudová, Matyáš Kaňák a Ondřej Matusík první místo.


Výkon jednotlivých hráčů hodnotí v přiloženém komentáři trenér Lukáš Weissmann.

Komentáře

KP starších žáků v Orlové

V sobotu 17.2. se uskutečnil KP starších žáků v Orlové. Už před startem jsme měli problémy se sestavou, hlavně kvůli kolizi s jarními prázdninami. Chtěl bych poděkovat Ondrovi Matusíkovi, který byl ochoten na poslední chvíli nahradit hráče, který onemocněl. Na startu nastoupily čtyři šestičlenná družstva, která si to rozdala o jedno postupové místo do 1. ligy.

V první kole se proti nám postavilo družstvo Havířova. Lepší start jsme si nemohli přát. Po rychlých výhrách Ondry Matusíka a Matyho Kaňáka jsme se ujali vedení. V dalších partiích nám soupeř pomohl hrubými chybami a tak skóre narostlo až na konečných 6-0. Byl to jediný zápas na celém turnaji, který skončil jiným výsledkem, než 3,5-2,5.

Ve druhém kolo jsme dostali Krnov, který v prvním kole rovněž vyhrál. Začátek nenasvědčoval žádnému dramatu. Ujali jsme se vedení 3-0 po výhrách obou Ondrů a Radka. Potom se dostali do beznadějných pozic Pavlínka s Matym. Oba obtížné koncovky neudrželi. Rázem bylo ze zápasu drama, zvlášť když se Filip dostal do časové tísně. Zkušeně se mu podařilo pozici zjednodušit až do remízové věžovky a soupeř se musel spokojit s remízou. Vyhráváme 3,5-2,5. To nás naplňuje optimismem, protože i těsná prohra v posledním kole nám může stačit k vysněnému postupu.

V posledním kole je naším soupeřem Dolní Benešov. Naši hráči neponechávají nic náhodě a opět přichází raketový start. Po výhrách Ondry Matusíka a Matyho se ujímáme vedení 2-0. Potom se bohužel Ondrovi Nytrovi nepodařilo zadržet soupeřova volného pěšce a soupeř snižuje. Pavlínka následně podlehla silnému útoku své soupeřky. V dalších partiích taháme za delší konec. Filip uplatnil svou výhodu pěšce v koncovce a Radek z pozice síly pečetí na konečných 3,5-2,5. I ve třetím zápase tak vítězíme. Cíl je splněn a můžeme přebírat pohár pro vítěze.

Chtěl bych poděkovat všem hráčům za vzornou reprezentaci BŠŠ a zároveň poblahopřát k postupu do 1. ligy.

Weissmann Lukáš