Nejúspěšnější šachová škola v ČR

KP družstev starších žáků komentuje Jakub Rabatin

V Krajském přeboru družstev starších žáků, které bylo sehráno v sobotu 2. března v Orlové, obsadilo naše družstvo ve složení Richard Stalmach, Petr David Lanča, Kateřina Fárková, Vladislav Blahut, Denisa Bartečková a Tereza Horková první místo.

Výkon jednotlivých hráčů hodnotí v přiloženém komentáři trenér Jakub Rabatin.

 

Komentáře

V sobotu 2. 3. se pořádal Krajský přebor družstev starších žáků. Naše družstvo nastoupilo v sestavě: Richard Stalmach, David Petr Lanča, Kateřina Fárková, Vladislav Blahut, Denisa Bartečková a Terezka Horková.

Jelikož se soutěže dohromady účastnily pouze čtyři družstva, hrálo se systémem každý s každým s větším časovým tempem. Papírově byly týmy vyrovnané, ale já věřil v sílu našich talentů. Postupně jsme se utkali s hráči z Krnova, Dolního Benešova a Havířova. Všechna utkání se nám bez větších potíží podařilo vyhrát a zaslouženě jsme si odvezli zlaté medaile a vstupenku do 1. ligy dorostu.  

Chci pochválit především Ríšu, Terezku a Vláďu, protože vyhráli všechny své partie a byli tahouny týmu. Nezapomenu taky na Katku, která v prvních dvou partiích doslova zničila soupeře. U Petra je zase vidět, že opět dostal chuť do šachu. Deniska předvedla dobrý výkon, akorát by měla zpomalit, a pak ten výsledek bude ještě lepší. Každý z hráčů měl ale v družstvu důležitou roli, a tudíž i zasloužený podíl na úspěchu.

Gratuluji a děkuji za vzornou reprezentaci Beskydské a šachové škole a Frýdku-Místku.

Jakub Rabatin