Nejúspěšnější šachová škola v ČR

KP družstev starších žáků hodnotí Šimon Štukner

Vítězství a tím i postup do 1. ligy mládeže si přivezlo družstvo ve složení Marek Miča, Lucian Vantuch, Ondřej Nytra a Adam Frank z Krnova, kde se v sobotu 16. dubna uskutečnil Krajský přebor družstev starších žáků. 

 

Trenér Šimon Štukner tak mohl být spokojený, v komentáři si přečtěte jeho hodnocení.

Komentáře

V sobotu jsme s týmem starších žáků vyrazili na společnou cestu do Krnova ke Krajskému přeboru družstev. Zde se hrálo nejen o pěkné medaile a pohár, ale také o postup do první ligy dorostu. Složení týmu bylo následující: Marek Míča, Lucian Vantuch, Onřej Nytra, Adam Frank.

Nálada byla skvělá a již po druhém kole bylo jasné, že je zbytek turnaje již jen formalitou, jelikož jsme porazili druhé nasazené 4:0 a vybudovali si obrovský náskok. Upozorňoval jsem pouze na ztrátu koncentrace, a přesto nám jedna malá půlka bodu utekla. Takže náš tým získal pouze 27,5 z 28 možných bodů.

V přestávkách mezi koly jsme hráli pingpong a skvěle tak vyplnili volný čas mezi koly. Pořadatelé turnaj zvládli na výbornou. Pro účastníky byl připraven i bufet, kde si mohli zakoupit malé občerstvení. Po cestě zpět jsem se s klukama stavili ještě na odměnu za jejich výkon, tak doufám, že se jim tato sobota líbila.

Všem děkuji za vzornou reprezentaci a velmi slušné chování po celou dobu trvání akce.

Šimon Štukner