Nejúspěšnější šachová škola v ČR

KP družstev starších žáků - hodnocení trenéra

Pod vedením trenéra Jakuba Rabatina se v sobotu 29. 2. v Orlové zúčastnilo naše družstvo "Krajského přeboru družstev starších žáků". Náš tým v sestavě Marek Miča, Vojtěch Fárek, Jonáš Létal, Tobias Milek, Ludmila Lacková a Valérie Tichá nenavázal na loňské vítězství a skončil na 4. místě.

Jak hodnotí Jakub Rabatin výkon svých svěřenců se můžete dočíst v přiloženém komentáři.

 

Komentáře

V sobotu 29.2. jsme se zúčastnili krajského přeboru družstev starších žáků. Vítěz tohoto turnaje postupoval do první ligy dorostu. Náš klub reprezentovali Marek Miča, Vojta Fárek, Jonáš Létal, Tobias Milek, Lída Lacková a Valča Tichá. Přebor se tradičně odehrál v klubovně SK Slavie Orlové.

Oproti minulému roku se letos přihlásilo více týmu, vytvořila se tedy uzavřená skupina a hrálo se každý s každým. Když se podíváme na výsledkové listiny, tak soutěž byla velmi vyrovnaná. Konečné čtvrté místo hodnotím kladně, jelikož jsme měli jednoznačně nejmladší družstvo ze všech. I přes to naši hráči svými výkony budili respekt. Před posledním kolem jsme dokonce o chlup vedli, ale bohužel se nám poslední zápas vůbec nepovedl.

Tobias a Valča hráli moc pěkně. Sbírali body. Lída taky vybojovala pár bodíků, ale trochu bojovala se sebevědomím. Vojta dělal co mohl, ale na druhé šachovnici to není jednoduché, zajistil ovšem klíčový bod v zápase s Krnovem. Jonáš nebyl ve své kůži, často měl problémy s časem. Marek na první neměl konkurenci. Velmi nám pomohl, za což mu děkuji.

Děkuji paní Lackové za výpomoc s dopravou. A samozřejmě také děkuji všem hráčům za reprezentaci Beskydské šachové školy.

Jakub Rabatin