Nejúspěšnější šachová škola v ČR

KP družstev mladších žáků komentuje Zdeněk Holeksa

V sobotu 29. května se v prostorách SVČ Klíč konal Krajský přebor družstev mladších žáků. Turnaje se zúčastnilo 8 šestičlenných týmů, mezi kterými nechyběly ani 2 celky BŠŠ, přičemž jedno z družstev BŠŠ skončilo na 4. příčce a druhé družstvo skončilo šesté.

 

Předvedené výkony našich hráčů komentuje trenér Zdeněk Holeksa.

Komentáře

O víkendu jsme po nekonečně dlouhé době mohli přivítat mladé šachisty v SVČ Klíč při soutěžním klání. Soutěží byl Krajský přebor družstev mladších žáků.

Protože naše A družstvo mělo přímý postup z MČR roku 2019, tak nás reprezentovaly dvě družstva. B tým hrál ve složená Tobias Milek, Matouš Mrázek, Ludmila Lacková, Nikola Bartečková, Jan Kožušník, Lucie Lacková. Tým C, který byl pozván do turnaje, aby byl sudý počet účastníků, reprezentoval ve složení Justýna Prusková, Daniel Bělocký, František Klimánek, Adam Holásek, Martin Hanzel a Laura Najdková.

Myslím, že všichni si zaslouží velkou pochvalu za přístup s jakým reprezentovali a samy děti ví, kdo a kde udělal chybičky. B tým měl bojovat o postup na MČR, ale přes perfektní výkony Honzíka s Luckou se to nepovedlo. Viděl bych to i v tom, že Tobias ani Lída se neměli možnost účastnit herních tréninků a praxe byť internetová jím chyběla v kritických chvílích, kde nejistota vedla ruku špatným směrem. Matouš po první partii, kde asi nervozita udělala svoje makal, ale přece jenom starší a zkušenější soupeři hráli přesněji. Niki se rvala o každého pěšce a jedna prohra a jedna nešťastná remíza nemůže zkazit pocit z dobrého výkonu. Čtvrté místo znamenalo, že jsme obsadili první nepostupové místo.

Tým C doznal oproti původním předpokladům jisté změny, a tak všichni hráči měli velmi těžkou pozici už od začátku partie. Musím říct, že všichni bojovali s velkým zápalem a musím říct, že během covidové pauzy do jednoho pracovali příkladně, protože jejich hra byla silnější než si pamatuji. Myslím si, že s každou další soutěžní partií to bude jenom lepší a lepší. Nakonec šesté místo je odrazem síly soupeřů. Byť kolikrát zápasy vypadaly nadějněji.

Doufám, že akcí bude přibývat a i další hladoví šachisté se budou moci potkávat v co nejhojnějším počtu za šachovnicí.

Zdeněk Holeksa