Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Komentář k soustředění před Mistrovstvím Moravy a Slezska mládeže 2018

Ve dnech 19. - 21. 10. se v prostorách SVČ Klíč konalo soustředění našich mladých talentů, kteří nás v těchto dnech reprezentují na Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2018. Pro všechny zájemce byl připraven kvalitní a pestrý tréninkový program, který snad pomůže k zisku co největšího počtu medailí.

Jak vnímali soustředění trenéři Zdeněk Holeksa a Karel Pliska si můžete přečíst v komentáři.
 
 

Komentáře

 

Během víkendu jsme měli soustředění před Mistrovstvím Moravy a Slezska. V pátek i sobotu se soustředění zúčastnilo 15 a 16 dětí. Někteří se vystřídali a nakonec se celkem v SVČ Klíč do tréninku pustilo hned 21 dětí. Toto malé číslo nás mrzí, protože jak se říká těžce na cvičišti, lehce na bojišti. Věřím, že probraná témata účastníkům soustředění pomohou v těžkých bojích o postup na Mistrovství republiky. Těm, co se nemohli zúčastnit, snad nebudou hodiny tréninku chybět v klíčových chvílích partií.

Jako už tradičně jsme hlavy provětrávali na ping-pongu a tentokrát jsme obědvali u Císaře a ani s jídlem nebyl problém. Tak nám ke spokojenosti opravdu chyběl jen větší počet tréninku chtivých malých šachistů.

Zdeněk a Karel