Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Komentář k soustředění před Mistrovstvím Moravy a Slezska mládeže 2015

Ve dnech 16. - 18. 10. se v prostorách SVČ Klíč konalo soustředění našich mladých talentů, kteří nás budou příští týden reprezentovat na Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2015. Pro všechny zájemce byl připraven kvalitní a pestrý tréninkový program, který snad pomůže k zisku co největšího počtu medailí.

Jak vnímal soustředění jedem z trenérů Zdeněk Holeksa si můžete přečíst v komentáři.
 
 

Komentáře

S blížícím se Mistrovství Moravy a Slezska přišel čas na přípravu a během uplynulého víkendu jsme uspořádali soustředění. Byť soustředění bylo otevřeno pro všechny děti, tak se ho v jednotlivých dnech zúčastnilo dohromady jen 30 dětí.

Pro chlapce je v jejich kategoriích jediná šance, jak si zahrát na Mistrovství ČR, uspět na Mistrovství Moravy a Slezska. Promarnit příležitost kvalitní přípravy před tímto turnajem je velká škoda. Malinko mě mrzí, že  mnoho dětí se plně soustředilo jen jediný den. Naopak věřím, že pro 7 dětí, které byly na soustředění a v Koutech nad Desnou budou bojovat o postupy, budou nabyté vědomosti v těžkých bojích přínosem. Je pro mě i malým zklamáním, že možnost potrénovat nevyužilo více našich mladých žáčků, kteří ještě pomýšlejí na úspěch v kategorii do 8 let.

Samotné soustředění probíhalo v pokojném duchu. Při menším počtu jsme mohli tréninkové skupiny zmenšit a intenzivněji pracovat. V pátek se soustředění rozjíždělo a odvedlo se dost práce. Někteří si ještě na vrh přidali Městskou ligu. Sobota byla pro některé dlouhé martyrium, ale sám musím říct, že všichni dřeli a nikdo to neflákal. S pracovní morálkou všech dětí jsem byl spokojen a i s ohlasu kolegů to bylo stejné i ve dvou dalších skupinách. Neděle už byla jen pro 12 statečných a tempo už bylo o něco málo volnější.

K chování dětí bych ani neměl moc výhrad. Nelíbil se mi celkově přístup jen jednoho dítěte. Jinak si myslím, že vše proběhlo v rámci mezí.

Na to zda bylo soustředění úspěšné, si počkáme. Sledujte tedy, prosím Mistrovství Moravy a Slezska, které probíhá 27.10. – 1. 11. Zde bude bojovat hned dvacítka našich dětí. A co je možná zajímavější sledujte Mistrovství Světa v Řecku, kam pojede už 24. 10. hned pětice hráčů. Konečné výsledky se dovíme 5. 11.

Společně s Kájou a Standou vás zdraví
Zdeněk Holeksa