Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Jakub Rabatin komentuje 1. ligu mládeže

Ve dnech 5. a 6. října byla odehrána první čtyři kola 1. ligy dorostu a naše tři družstva si připsala na úvod soutěže tři výhry, jednu remízu a pět proher a v průběžném pořadí patří našim celkům čtvrté, páté a jedenácté místo.

Jak hodnotí předvedený výkon družstva B trenér Jakub Rabatin? Dozvíte se v komentáři.

 

Komentáře

Ve dnech 5-6. října jsme odehráli úvodní tři zápasy první ligy mládeže. V sobotu jsme se vydali do Olomouce a v neděli do Orlové. Nastupovali jsme v sestavě Lucian Vantuch, Denis Lička, Bartoloměj Buchta, Pavlína Dudová, Adam Gebauer a Ondřej Šigut. V neděli nás ještě posílil David Mavrev, který nahradil Ondru a posunul část sestavy.

Z prvního víkendu jsme si odvezli dohromady čtyři body z devíti, což je pro takto silné družstvo docela málo. Zápas s Prostějovem jsme prohráli nejtěsnějším rozdílem. V zápase s Grygovem jsme jasně zvítězili a proti Orlové jen remizovali.

Nejlepší výkony podali David, Bertík a Adam. Bertík a Adam hráli celý víkend spolehlivě bez chyb. David nastoupil sice až v neděli, ale vybojoval důležitý bod. Lucian na první šachovnici získal slušné dva body, v nedělní partii to ale trochu přepálil. Pavlínka a Ondra sehráli slušné zápasy. Pavlínka uhrála co mohla, trápily ji ale časté časové tísně. Ondra zase mohl mít první partii rychle za sebou, neviděl ale zisk materiálu, lepší pozici i tak kvůli rychlé ruce prohrál. Denis držel krok se svými soupeři dlouhé hodiny, jenže potom přišly vždy zbytečné chyby, které ho připravily o body.

Hraje se až do konce, a právě koncovky partií se nám nepodařilo dotáhnout k úspěšnějšímu konci. Věřím, že i přes úvodní zaváhání naši hráči ještě zabojují o přední příčky v soutěži.

Děkuji za chuť hrát a reprezentaci Beskydské šachové školy.

Jakub Rabatin