Hukvaldské šachování - hodnocení

3. ročník Hukvaldského šachování dopadnul po sportovní, organizační a společenské stránce pro naši šachovou školu výborně. Ohlasy účastníků i partnerů turnaje byly veskrze pozitivní a tak se můžeme těšit na další pokračování, těšíme se na setkání při 4. ročníku!

Jak hodnotí turnaj ředitel BŠŠ Pavel Benčo? Přečtěte si komentář.

Dne 5. 10. se na hotelu Hukvaldy konal již 3. ročník turnaje Hukvaldské šachování. Turnaj si po celou dobu drží vysoký standard, jak do počtu hráčů, tak i do kvality. Tentokráte se jich sešlo 96 z celé Moravy, kde se hrálo ve 4 kategoriích: 1. - 2. třída, 3. - 4. třída, 5. - 6. třída, 7. - 9. třída tempem 15 minut + 5 sekund za každý provedený tah. Chlapci hráli s děvčaty společně, ale vyhlášení proběhlo odděleně. Kapacita hrací místnosti je 100 hráčů. Pro hráče byl připraven prostorný hrací sál a kdo byl pozorný, všiml si, že hráči s bílými figurami měli bílé židle a s černými zase černé smiley. Pro všechny kategorie byl zajištěn bohatý cenový fond a po prezenci všech hráčů mohly vypuknout zajímavé boje na 64 polích.

Turnaje s bonusovým tempem se ukazují jako velmi přínosné, mnozí z hráčů již i v nejmladších kategoriích dokazovali, jak dobře umí s časem nakládat. Častokrát se rozhodovalo na předních šachovnicích až na bonusovém přídavku, kde rozhodovaly častokrát pevnější nervy.

Do posledního kola nebylo o vítězích ve všech kategoriích rozhodnuto, což ukázalo skutečně dobrou úroveň turnaje. Naši hráči však opět prokázali, kdo je nejlepší, ve všech 4 turnajích jsme obsadili 1. místo! V kategorii 1. - 2. třída zvítězil Richard Stalmach, 3. - 4. třída Petr Gnojek, 5. - 6. třída Radek Halamíček, 7. - 9. třída Natálie Kaňáková. K tomu ještě v kategoriích dívek zvítězily: Natálie Szusciková 1. - 2. třída, Zuzana Gřesová 5. - 6. třída a Natálie Kaňáková 7. - 9. třída. Z celkového počtu 24 medailí si BŠŠ odvezla více jak polovinu. V kategoriích škol získala 1. místo 6. ZŠ, 2. místo 5. ZŠ a 3. místo Gymnázium Petra Bezruče.

Ti co si neodvezli medaili či poháry, mohli ještě získat věcné ceny do 6. místa ve všech kategoriích chlapců. Ale ani ostatní si nemusejí zoufat, jistě si dobře zahráli a vyjde jim to příště wink.

Poděkování patří majiteli hotelu Hukvaldy panu Holubovi a partnerům turnaje.