Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Extraliga družstev - rozhovor s kapitánem Pavlem Benčem

Extraligový tým Beskydské šachové školy čekají v sobotu 6. 11. v Ostravě a v neděli 7. 11. ve Zlíně úvodní dvě kola Extraligy družstev. Naše družstvo vstupuje do páté sezóny v této nejprestižnější soutěži družstev v ČR, a protože dle soupisek se jedná o nejsilněji obsazenou Extraligu v historii, máme se na co těšit!

A jak se těší kapitán našeho celku Pavel Benčo? O tom se můžete dočíst v níže přiloženém komentáři.

Komentáře

A je to tu zase, Extraliga začíná, cítíš napětí?

Ano, cítím, ale jelikož se pohybuji v tomto prostředí již několik let, neprožívám to tak jako před první sezónou. Snažím se vytvořit pro hráče co nejlepší zázemí a pohodu.

 

Extraliga proti minulému ročníku zesílila, není žádný tým s nálepkou „jistý sestupující“, co tomu říkáš?

Je tomu skutečně tak, každý zápas bude mít velký náboj a předpokládám větší vyrovnanost ve vzájemných soubojích družstev.

 

Kdo bude mít potíže s udržením Extraligy?

To je těžko říci, budeme všichni chytřejší na konci tohoto roku.

 

Které týmy budou bojovat o medailové umístění a proč?

Tak jako v minulých ročnících družstva Nového Boru a Mahrly Praha, jejichž soupisky budí respekt.

 

Jak to vidíš, je naše družstvo oslabeno (odešel Štěpán Žilka a Jirka Kočiščák) nebo silnější (přišel Vladimír Talla a Tadeáš Kriebel)?

To se ukáže až v zápasech. Vždy chvilku trvá, než se sžijí s ostatními hráči v týmu, ale jelikož se známe dlouho, tak by to mohlo být v pohodě.

 

Jaký sportovní cíl má náš tým?

Chtěli bychom bojovat o první polovinu tabulky. Je to však složité a rozhodují maličkosti.

 

V sobotu 6. 11. nás na úvod čeká v Ostravě „malé derby“ s pikantním nádechem Vláďa Talla ještě minulou sezónu hrál v Ostravě a naopak nastoupí proti nám „náš“ Jirka Kočiščák. A v dosavadních čtyřech utkáních jsme jen jednou dokázali vyhrát a jednou remizovat, čeká nás tedy nepříjemný soupeř, jak to vidíš?

Já až tak nevnímám tento fakt, snažím se připravit tým na každý zápas tak, ať můžeme bojovat o vítězství.

 

V neděli 7. 11. hrajeme se Zlínem, se kterým máme vyrovnané skóre - 2 vítězství a dvě porážky. Přesto, nestraší tě loňský „výprask“ 2,0 – 6,0, který jsme se Zlínem utržili? Jaké čekáš utkání?

Očekávám zde vyrovnané utkání. Jak si vzpomínám na poslední vzájemný zápas, tak vím, že mohl skončit také zcela jinak, proto mě nic nestraší J.

 

S jakým bodovým ziskem budeš po víkendu spokojený?

Jak již píši dříve, chci vyhrát v každém zápase, ale bude záležet na vývoji. Někdy je dobrá i remíza.

 

Budeme zajišťovat online přenosy z utkání?

V těchto dnech probíhá doladění s kapitány soupeřů a věřím, že budeme přenášet online přenosy, tak aby naši fanoušci mohli fandit.