Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Extraliga dorostu - komentář Stanislava Jasného

V sobotu 15. ledna byla odehrána poslední dvě kola základní části Extraligy dorostu. Náš celek v nich zaznamenal výhru a remízu a do finálového turnaje postoupil z druhého místa ve skupině.

Kapitán a vedoucí mužstva Stanislav Jasný hned po skončení posledního zápasu odcestoval s některými hráči do Mariánských Lázní, kde se zúčastnil tamního festivalu, a tak až s mírným zpožděním přináší ve svém komentáři hodnocení posledních partií Extraligy mládeže.

Komentáře

Extraliga dorostu

K posledním dvěma zápasům základní skupiny nevyšší dorostenecké soutěže jsme nastoupili v základní sestavě. Richard Stalmach, Marek Miča, Adam Frank, Petr Gnojek, Matyáš Paseka, Pavlína Dudová. Hrálo se na domácí půdě a postupně nás čekaly celky Starého Města a Durasu Brno. Zejména utkání proti brněnskému soupeři, který v tu chvíli vévodil tabulce, bylo velmi důležité. Už první zápas se „Starákem“ se vyvíjel příznivě, vedli jsme tři -  nula a zdálo se, že hladce vyhrajeme. V závěru jsme se ovšem dopustili nepřesností a došlo k dělbě bodů. Do finálové skupiny tento výsledek ale nezasáhne. V klíčovém souboji s Brňáky pak naši šachisté neponechali nic náhodě a přesvědčivě zvítězili vysoko 5,5 – 0,5. Vzhledem k vývoji v obou skupinách, kdy celky na předních místech uhrály stejný počet zápasových bodů, je vše zcela otevřené a obhajobu titulu máme ve svých rukou. Věřím, že opět nezklameme. Je tedy potřeba poděkovat všem hráčům, kteří zasáhli do hry v základní skupině za vynikající bojovnost a skvělou reprezentaci Beskydské šachové školy.  

Stanislav Jasný