Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Extraliga dorostu - hodnocení trenérů

O víkendu 6. - 7. října byla zahájena Extraliga dorostu. V prvních čtyřech odehraných kolech získal "A" tým 6 bodů a usadil se tak na průběžném 5. místě, "Béčko" skončilo bez bodu a patří mu poslední - 8. příčka.

A jak hodnotí předvedený výkon dvojice trenérů Stanislav Jasný a Jakub Rabatin? Dozvíte se v přiloženém komentáři.

 

Komentáře

Extraliga dorostu, říjen 2018

První sraz družstev letošního ročníku této soutěže doznal oproti letem minulým jistých změn. Premiérově jsme cestovali do Poličky a vezli jsme s sebou hned dva týmy. Nejprve je tedy třeba poděkovat řidičům z řad rodičů, kteří nám pomohli s dopravou. Naše první družstvo, obhájce titulu, nastupovalo v sestavě, Marek Miča, Petr Gnojek, Richard Stalmach, Adam Frank, Lucián Vantuch, Kristýna Laurincová. Dvě úvodní utkání nevyšla přesně podle představ a i přes velkou bojovnost jsme těsně nebodovali. Chybělo málo a výsledky mohly být opačné, ale sportovci vědí, jak to někdy bývá a že rozhodují maličkosti. Naše hráče to rozhodně nezlomilo a v dalších dvou zápasech vydřeli výhry. Soutěž tak bude aspoň opět zajímavá a divácky atraktivní. Připomíná mi to loňskou sezonu, kdy také po vlažnějším úvodu naši mladí šachisté zaznamenali šňůru vítězství a dokázali získat zlaté medaile. Věřím, že bychom to letos mohli zopakovat. Máme se tedy na co těšit. Určitě je třeba vyzdvihnout stoprocentní bodový zisk Adama Franka. Všem hráčům ovšem děkujeme za reprezentaci Beskydské šachové školy a sledujte nás dál.  

Stanislav Jasný 

 


V letošní sezóně máme možnost vyslat do extraligy dorostu i druhé družstvo a rozhodli jsme se, že dáme příležitost „mladým puškám“. První čtyři zápasy nás čekaly v Poličce a k zápasům jsme nastoupili v této sestavě: Daniel Židek, Matyáš Paseka, Denis Lička, Adam Gebauer, Pavlína Dudová a Bartoloměj Buchta.

Našim cílem bylo nasbírat zkušenosti a pokud možno co nejvíce potrápit výrazně starší a zkušenější soupeře. Celý tým byl v dobré náladě s vědomím, že nemají proti silnějším co ztratit a možná i proto mnoho partií mělo překvapivě vyrovnaný průběh. Chtěl bych všechny hráče pochválit za předvedenou hru a snahu bojovat. Ani jednou jsme neodešli poraženi s nulou, což se dá také považovat za úspěch. Věřím, že to může být v příštích zápasech zase o kousek lepší.

Kapitán družstva Jakub Rabatin