Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Dětský šachový camp V4 Liptov 2018 komentuje Jakub Rabatin

Jak již víte, na Dětském šachovém campu V4 Liptov 2018, nás ve dnech 23. - 27. června nás reprezentovalo družstvo ve složení Matěj Kuchař, Lucian Vantuch, Adam Frank a Kristýna Laurincová. V konkurenci týmů z 6 zemí se frýdecko-místečtí šachisté neztratili a domů přivezli 2. místo. 

 

Průběh turnaje vám ve svém komentáři přiblíží trenér výpravy Jakub Rabatin.

Komentáře

V pátek v podvečer jsme vyrazili na Slovensko do Liptovského Mikuláše, kde se konal dětský mezinárodní šachový festival Liptov 2018. Letos měla naše šachová škola zastoupení v soutěži družstev. Reprezentovali nás tito hráči. Matěj Kuchař, Lucian Vantuch, Adam Frank a Kristýna Laurincová.

Festival se už několik let pořádá v prázdninovém areálu Tatralandia a samotný turnaj probíhal v pěkném kongresovém sále a ve velmi příjemné a přátelské atmosféře.

První kolo naše družstvo začalo poněkud netradičně prohrou s polským celkem. Po tomto zápase bylo jasné, že nás žádná procházka růžovou zahradou nečeká. Soutěž byla poměrně vyrovnaná a zisk jakékoli medaile se dal považovat za úspěch. Po celou dobu turnaje hráči vystupovali jako silný a zkušený tým, a i přes menší zaváhání dokázali bojovat až do samotného konce o co nejlepší umístění.

Celkové skóre nakonec stačilo na krásné druhé místo, a kromě stříbrných medailí si naši členové odvezli také cenné kovy za individuální výkony na jednotlivých šachovnicích. Nesmí ale usnout na vavřínech a stále na sobě poctivě pracovat.

Letošní ročník festivalu byl pro náš klub úspěšný a chtěl bych všem hráčům poděkovat za vzornou reprezentaci Beskydské šachové školy.

 

Jakub Rabatin