Bezměrov OPEN - hodnocení trenéra

Ve dnech 21. - 25. července reprezentovalo naši šachovou školu na mezinárodním šachovém festivalu "Bezměrov 2013" pod vedením trenérů Jana Macíčka, Karla Plisky a Zdeňka Holeksy celkem 18 hráčů. Naše výprava byla velmi úspěšná a získala řadu medailových ocenění! Jak viděl vystoupení našich nadějí trenér Zdeněk Holeksa?, přečtěte si komentář.

Ve dnech 21. 7. – 25. 7. proběhl šachový festival mládeže v Bezměrově u Kroměříže. Festivalu se zúčastnilo 18 dětí pod vedením 3 trenérů. V prostředí nově postaveného penzionu se hrály 3 turnaje. Největší obsazení měl turnaj do 13 let. Našich hráčů se ho zúčastnilo hned 16. Dále byl konán FIDE Open ve kterém hráli 3 naši hráči. Posledním turnajem byl čtvrteční rapid, kterého se zúčastnili 3 hráči.

V konečném pořadí turnaje do 13 let jsme měli hned 4 hráče v 1. desítce. Všichni se snažili a i naši nejmenší uhráli 3 bodíky. Turnaj byl náročný a 9 kol ve 4 dnech nebylo nic lehkého. Vysoké teploty nepomohly, ale všichni pracovali, jak nejlépe mohli. Výsledkem byl pro některé úspěšnější, pro některé méně úspěšný turnaj. Za všechny trenéry můžu říct, že děti si dobře zahráli a práce odvedli, jak už za šachovnicí, tak i při následných rozborech. Dohromady jsme získali v jednotlivých kategoriích 4 první místa a 4 druhá místa. Jistě skvělý výsledek v podobě celkového místa získal Ondřej Nytra.

FIDE turnaj jsme hráli 3 včetně mé maličkosti. Kluci obsadili 3. a 4. místo v kategorii do 15 let. Kluci hráli spolu v posledním kole. Tendence k remízovému výsledku jsem klukům nevymluvil  a proto se obrali o prvenství v této kategorii. Budiž jim to poučením, že remíza v turnaji je ztrátou. Já jsem obsadil 2. místo a přispěl k dobrému výsledku BŠŠ na tomto festivalu.

Ve čtvrtečním rapid turnaji rozděleném podle tříd 1. stupně školy si zahráli sourozenci Janotkovi a ve svých kategoriích získali 1., 2. i 3. místo a dovršili tak výborné vystoupení BŠŠ na pěkném festivalu mládeže.

Na dalších turnajích se na děti těšíme všichni tři trenéři: Zdeněk Holeksa, Jan Macíček a Karel Pliska.