Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Bezměrov OPEN 2017 - hodnocení trenéra

Ve dnech 19. - 23. července reprezentovalo naši šachovou školu na mezinárodním šachovém festivalu "Bezměrov 2017" pod vedením trenéra Zdeňka Holeksy celkem patnáct hráčů. Zazářil především Tobiáš Krejčok, který v "A" turnaji skončil stříbrný.

 

Jak viděl vystoupení našich nadějí trenér? Přečtěte si komentář.

 

Komentáře

Letní Šachový festival mládeže v Bezměrově už tradičně probíhá vždy na počátku druhé poloviny července v blízkosti krásného historického města Kroměříže. Po loňské zkušenosti jsme se ubytovali v Kroměříži a tak rodiče s dětmi měli možnost večerních procházek po městě a do čtyři kilometry vzdáleného Bezměrova jsme dojížděli.

Tohoto pohodového letního turnaje se účastnilo hned patnáct hráčů. V kategorii do třinácti let to bylo jedenáct mladých nadějí a v OPEN turnaji to byl mix trenéra, rodiče a dvou mládežníků.

V turnaji do třinácti let jsme měli mnoho nadějí na umístění v jednotlivých kategoriích a i možnost bojovat o celkové vítězství.

V konečných výsledcích jsme získali pár pěkných umístění. Tobiáš Krejčok skončil celkově na druhém místě. Pavlínka Dudová skončila třetí v dívčí kategorii do třinácti let. Sofie Tichá skončila druhá v kategorii do  jedenácti let. Terezka Horková a Valerie tichá vzali stříbro a bronz v kategorii do sedmi let.

Všichni si zaslouží uznání za svou práci. I když někteří získali méně bodíků než by sami chtěli, ale až na jednu, dvě partie všichni pracovali na sto procent a neusnadňovali soupeřům vůbec nic.

V turnaji kromě medailistů vyčníval ještě Denis Lička, který v závěru prohrál s prvním a druhým nasazeným a tím přišel o lepší výsledek. Zaujala mě práce s časem Matyho Kaňáka, který opravdu pracoval za šachovnicí, a při rozboru bylo poznat, že pracoval i kvalitně. I když někteří zahráli lépe a někteří hůře, můžeme být s Kubou spokojení se snahou a pílí všech zúčastněných.

V Openu úspěšně bojovala Kristýna Laurincová a nebýt jednoho přehlédnutí mohla by být se svým výkonem plně spokojena. Marek Miča už se svým elem se řadil k druhému sledu turnaje a tato očekávání jej asi malinko svazovalo a trochu ztratil dvěma remízami. Zvlášť ta druhá přišla po nešťastném přehlédnutí. Z kategorie rodičů rozšířil hráčské pole Roman Krejčok. Do turnaje měl raketový vstup, kdy po druhém kole to byl on, kdo mě z našich stíhal ve startovním poli. Pak přišli i první prohry zvlášť ta poslední v šestém kole je mrzutá. Konečných dva a půl bodu na první turnaj velice slušné. Myslím, že Tobík už nebude říkat: „Ty tisícovko.“

Poslední, kdo hrál v Open turnaji, jsem byl já sám. Svůj výkon bych hodnotil slabě. Je pravda, že turnaj jsem hrál po dvou letech, ale to není výmluva. Sehrál jsem dvě partie s vyrovnanými soupeři, kdy jsem nevolil nejsilnější pokračování a byl postupně soupeři přehrán.

Na další Bezměrovský turnaj už se budu těšit zase v plnohodnotné funkci trenéra a přenechám hru jiným.

Zdeněk Holeksa