Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Baštincův memoriál - komentář trenéra

V Bezměrově u Kroměříže byl pod vedením šachového klubu TJ Postoupky ve dnech 5. - 6. února odehrán mezinárodní šachový festival "Baštincův memoriál". Ve dvou turnajích - jednom se zápočtem na FIDE ELO a druhém se zápočtem na národní ELO - reprezentovalo naši šachovou školu 11 hráčů.

 
Hodnocení turnaje přináší ve svém komentáři trenér výpravy Zdeněk Holeksa.
 

Komentáře

Na dva dny - pátek a sobotu - jsme jsme si vyjeli do Bezměrova u Kroměříže na již třetí ročník Baštincova memoriálu. Odehrály se tu dva turnaje: jeden na Elo národní a druhý jako Fide Open. Z naší jedenáctičlenné výpravy se nikdo neztratil a děti sehrály mnoho zajímavých partií. Cesta byla v pohodě, přece je to jen necelých 110 km. Ubytování bylo dobré, jen ta strava byla jako obvykle  všelijaká a diskutabilní byla zejména obsluha.

Vraťme se ale zpátky k šachovému dění. V národním Openu objevoval svoji ztracenou formu Míša Gřes. I když to nebylo šachově úplně stoprocentní, bylo vidět, že se mu vrací to správné sebevědomí, a ve chvíli, kdy ho soupeři nepotrestali, rozdával údery. V posledním kole bojoval o bednu. Slabší chvilku si vybral hlavně v sobotu Matyáš Kaňák.

Ve Fide Openu sehráli pěkný turnaj Tobiáš Krejčok a Zuzana Gřesová. Zuzka se dělila dokonce o 1. – 4. místo. Po prohře v prvním kole s prvním nasazeným, ale byla odsouzena k špatnému pomocnému hodnocení. Mezi ženami jí to však s přehledem stačilo k prvnímu místu. Tobi prokázal svou kvalitu v otevřených hrách a sedmé místo je mu odměnou. Zbytek hrál se střídavými úspěchy a všichni asi nebyli úplně spokojeni se svými výsledky.

Zdeněk Holeksa