Nejúspěšnější šachová škola v ČR

4. kolo Krajského přeboru mládeže v rapid šachu - komentář trenéra

V sobotu 6. února bylo v Havířově odehráno 4. kolo "Krajského přeboru mládeže v rapid šachu". Našim šachistům se opět nadmíru dařilo o čemž svědčí počet přivezených medailí - 6 zlatých, 7 stříbrných a 1 bronzovou. 

Trenér Karel Pliska tak mohl být ve svém komentáři spokojený.

 

 

Komentáře

Rapid-šachovou sobotu jsme si užili ve SVČ Asterix v Havířově. Po doplnění chybějících šachovnic pořadatelem jsme natěšeně zasedli a začali hrát pouze s půlhodinovým zpožděním, na které jsme si při akcích mimo FM již zvykli. Venku bylo krásně, hráči se asi těšili domů a časová ztráta se každým kolem zmenšovala.

I přes kolizi termínu s turnajem v Bezměrově (kde si užívalo 11 dětí) startovalo 40 našich hráčů, kterým děkuji za vzornou reprezentaci a předvedené výkony. Zvláště nejmladší v kategorii do 8 let tentokrát vedených Ondřejem Šigutem a Tomášem Strachotou sbírali zkušenosti na další turnaje. Taktéž skvěle hráli v kategorii do 10 let Matyáš Paseka (1. místo), Přemek Pekara (2.), Kateřina Fárková (1. dívka, 2. celkově!) a v kategorii H14 David Mavrev (1. místo), Radek Halamíček (2.), kteří za sebou nechali řadu papírově silnějších hráčů.

Vzhledem k vytíženosti ostatních trenérů jsem na tuto akci požádal o spolupráci při organizaci jednoho z řad rodičů a mého někdejšího šachového vrstevníka - Jiřího Matusíka, jemuž tímto ještě jednou děkuji za ochotu.

Karel Pliska