Nejúspěšnější šachová škola v ČR

1. ligu mládeže komentuje Zdeněk Holeksa

V sobotu 25. listopadu byla sehrána další dvě kola 1. ligy mládeže. Naše družstvo nastoupilo v Olomouci proti celku ŠK Staré Město "B", který porazili 5:1, a proti týmu Agentura 64 Grygov, nad kterým zvítězili 6:0. V průběžném pořadí patří BŠŠ 1. příčka. 

 

Hodnocení dvojzápasu přináší Zdeněk Holeksa.

Komentáře

V sobotu 25. 11. jsme sehráli dva zápasy 1. ligy mládeže v Olomouci proti týmům Grygova a Starého Města u Uherského Hradiště. Tuto výzvu vyjela překonat tato sestava: Petr Gnojek, Lucian Vantuch, Tobiáš Krejčok, Daniel Židek, Matyáš Paseka a Filip Walek.

Soupeři byli papírově slabší a dvě vítězství se očekávala. Drtivý způsob, jakým jsme soupeře rozdrtili už tolik ne. Staré Město po zisku 7 bodů v prvních třech zápasech nastoupilo k zápasu v klidu, ale jen to jim nestačilo. Jednu spravedlivou remízu rozdal Danek a druhou milosrdnou Tobík. Zápas 5:1 bez komplikací.

Druhý zápas byl delší a složitější a k celkovému skóre 6:0 přispělo i to štěstí. Hlavně Filip musel vymyslet hodně komplikací, aby soupeřce popletl hlavu. Petr si taky zkomplikoval cestu za bodem už v zahájení, ale jak přišla na řadu taktika, tak se protivník sesypal.

Bezproblémový výlet do Olomouce – získali jsme 6 bodů a dalších 11 na skóre. Navíc jsme se osamostatnili na 1. místě. Vše na jedničku.

Zdeněk Holeksa