Nejúspěšnější šachová škola v ČR

1. ligu mládeže komentuje Jakub Rabatin

Naše dvě družstva startující v 1. lize mládeže nastoupila v sobotu 15. ledna ve Zlíně k dalším dvěma zápasům proti celkům ŠK Zlín Malenovice a TJ Sokol Ústí. Z nich si naši hráči odnesli 3 vítězství a jednu prohru.

V přiloženém komentáři si můžete přečíst hodnocení z pera z trenéra Jakuba Rabatina.

 

Komentáře

V sobotu 15. ledna jsme se vypravili do Zlína na další utkání první ligy mládeže. Domácí tým měl vše skvěle připravené a my se těšili, že v novém roce můžeme pokračovat v ligových zápasech. V letošní sezóně máme v první lize dvě družstva, za „béčko“ byli nominováni Lucian Vantuch, Bartoloměj Buchta, Matyáš Trojan, Denis Lička, Kateřina Fárková a Martin Vašínek. Za „céčko“ nastoupili Vladislav Blahut, Ondřej Šigut, Hynek Létal, Viktorie Buchtová, Tereza Horková a Veronika Vančáková.

Postupně jsme se na střídačku utkali se Zlínem a Sokolem Ústí. Dohromady se našim hráčům podařilo vyhrát tři ze čtyř utkání, a to zcela přesvědčivě. Jeden zápas „céčko“ bohužel těsně prohrálo, nutno ale říct, že po velmi napínavém průběhu. Všichni hráči si zaslouží poděkování za bojovnost a reprezentaci Beskydské šachové školy. Moc děkuji také rodičům, kteří nám vypomohli s dopravou.

V tabulce jsou nyní naše družstva na druhé a páté pozici. O medailistech se rozhodne v posledních čtyřech zápasech v Krnově při dubnovém finále. Držte nám palce!

Jakub Rabatin