Nejúspěšnější šachová škola v ČR

1. liga východ - výhru s Opavou hodnotí Zdeněk Holeksa

Ve čtvrtém kole 1. ligy - východ nastoupilo v neděli 29.11. naše "Béčko" proti KVS Ekodivize Opava. Po nepříliš vydařeném vstupu do sezóny naši hráči konečně zabojovali a zvítězili 6-2. 

 

Utkání komentuje kapitán Zdeněk Holeksa.

 

Komentáře

V neděli jsme odehráli zápas 1. ligy východ. Na domácích šachovnicích jsme vyzvali hosty z Opavy. Loňský vyrovnaný zápas sliboval těžký zápas. Proto konečně i naše sestava odpovídala vážnosti situace: Vojtěch Rojíček, Sergej Vesselovsky, Stanislav Jasný, Jakub Rabatin, Piotr Piesik, Michael Kubík, Zdeněk Holeksa a Tereza Beluská.

Zápas začal v deset hodin a partie začaly opatrně a poměrně pomalu. Rychlý konec měla partie Vojty, který nenašel výhodu a po hodině hry nabídl remízu. 0,5-0,5. Sergej minule se soupeřem prohrál a bylo vidět, že si vybral dobrou variantu a soupeř se bílými u toho tvářil dost ustaraně. Standa opakoval loňskou variantu a tady jsem byl zvědav, kdo lépe doma analyzoval. Kuba překvapil soupeře i mě. Soupeře víc a mířil do lepších pozic. Piotr rozehrál opatrně a po zajímavých třinácti tazích přišlo otevření centra. Míša rozehrál tradičně a o zápletku jsme nebyli ochuzeni ani tentokrát. Já jsem byl překvapen, ale jak to bývá, když se člověk poctivě připravuje, tak když to nevyjde hned, tak to člověk může použít i jindy. Dostal jsem dobrou pozici a otevřel soupeřova krále. Terka nebojácně šla do opačných rošád a partie bylo v jednom ohni. V dalším průběhu se mi povedlo i po nepřesnostech soupeřova krále dostat do úzkých. Sergej vyrovnal a remizoval. 2-1. Do časových kontrol jsme šli s bodovým náskokem. Standa prokázal lepší analýzu a získal výhodu. Tu následně i proměnil. Míša po divokém průběhu zachoval klidnější hlavu a přehrál soupeře a vyhrál. Piotr obral soupeře o kvalitu a tu přesnou hrou zrealizoval. 5-1. Po časových kontrolách dostal Kuba vyhranou koncovku a Terka prohranou. Oba dělali vše pro dobrý výsledek. Jen Kuba byl ale úspěšný. Zápas skončil tedy 6-2.

První vítězství nás sice posunulo až na šestou pozici, ale tu je třeba potvrdit v dalším zápase v Orlové.

Zdeněk Holeksa