Nejúspěšnější šachová škola v ČR

1. liga mládeže - komentář kapitána

V sobotu 4. prosince byla sehrána další dvě kola 1. ligy mládeže, ve které má naše šachová škola dvojnásobné zastoupení. Oba týmy si proti soupeřům z Orlové a Ostravy připsali 4 body a v celkové tabulce jim patří 3. a 5. místo.

Jaký průběh měly jednotlivé zápasy si můžete přečíst v komentáři trenéra Lukáše Weissmanna

 

Komentáře

Hodnocení 1. ligy dorostu

V sobotu 4. 12. jsme nastoupili na domácí půdě proti týmům Slavia Orlová a TJ Ostrava.

Tým B nastoupil v sestavě : Trojan Matyáš, Farková Kateřina, Vašinek Martin, Bartečková Denisa, Fárek Vojtěch a Bartečková Nikol

BŠŠ B-Orlová: 4.5:1.5 Nikolka získala dva pěšce, které uplatnila ve věžové koncovce. Martin prorazil útokem na královském křídle. Katka remízovala ve věžové koncovce a Vojta nakonec vyhrál postupem pěšce v koncovce, kdy měl figuru méně. Zbylé partie skončily remízou z pozice síly.

BŠŠ B-Ostrava: 3:3 Nikol velice rychle vyhrála. Katce se nepovedl gambit a šla do prohrané koncovky. Denisa využila velkou prostorovou převahu. Martin zremízoval věžovku a šli jsme do vedení. Bohužel Vojta prohrál na čas v dámské koncovce a o všem rozhodoval Matyáš, který zachraňoval věčným šachem.

Tým C nastoupil v sestavě: Bjolek Jan, Šigut Ondřej, Létal Hynek, Buchtová Viktorie, Bartečková Valérie a Vančáková Veronika.

BŠŠ C-Ostrava: 3:3 Utkání začalo rychlou výhrou Verči. Honza přehlídl dvojúder a bylo vyrovnáno. Ondra s přehledem uplatnil výhodu ve střelcové koncovce a Hynek se štěstíčkem skóroval.Vedení 3:1 se nepodařilo dotáhnout, když Valča podlehla útoku a Viktorka po 4.5 hodinách nakonec prohrála nadějnou partii.

BŠŠ C-Orlová: 5:1 Valča poslala soupeřova krále na procházku a vyhrála. I Hynek využil špatného postavení krále soupeřky. Verča se v pozici necítila a přijala remízu. Poté zvítězila Viki s volným pěšcem. Soupeři Honzy se už nechtělo a nabídl remízu. V poslední partií Ondra svého soupeře totálně přehrál.

Oba týmy si připsaly 4 body a béčku patří 3. místo v tabulce. Céčko je páté. Děkuji všem hráčům, když všichni se zasloužili o bodový zisk a nikdo neodešel s nulou. V lednu nás čekají další zapasy, kdy pocestujeme do Zlína.

 

Weissmann Lukáš