Nejúspěšnější šachová škola v ČR

1. liga dorostu - komentář trenéra

Ve dnech 7. a 8. října byla odehrána první tři kola 1. ligy dorostu. Start se našim hráčům vydařil, třikrát vyhráli a tak průběžně patří celku Beskydské šachové školy 2. místo.

A jak hodnotí předvedený výkon trenér Zdeněk Holeksa? Dozvíte se v komentáři.

Komentáře

O uplynulém víkendu začaly soutěže družstev dorostu. Extraligové áčko hrálo v Brně a my jsme si své 3 zápasy odehráli ve Frýdku-Místku a v neděli v Orlové. Sestava byla následující: Petr Gnojek, Lucian Vantuch, Tobiáš Krejčok, Daniel Židek, Radek Halamíček a Matyáš Paseka.

Soutěž jsme začali s papírově slabšími a chtěli jsme urvat všechny body. V prvním kole jsme spolehlivě vyhráli 5:1 proti soupeřům ze Vsetína. Dvě remízy ztratili Matyáš, který hrál dobře, ale potom sehrál víc tahů v obraně než bylo třeba a ztratil získanou výhodu, a Tobiáš, který asi pod tíhou týmového výkonu nepřiriskoval nadějnou pozici. Nakonec zakormidloval pozici do koncovky nestejnobarevných střelců.

Druhý zápas se Sokolem Ústí, nováčkem soutěže, jsme sehráli malinko napínavější zápas. Vzadu jsme rychle vyhrávali 3:0 a rozhodovalo se vepředu. Lucin nesehrál dobře zahájení a po ztrátě pěšce bojoval neúspěšně. Petr asi přehlédl jeden tah pěšcem a ztratil iniciativu, ale zkušeně dovedl partii do remízy a jistil 3 body družstvu. Tobi dohrával poslední a soupeř mu horší pozici nastavil dámu. Tedy konečný výsledek byl 4,5:1,5.

Nedělní zápas s Orlovou byl asi nejnapínavější. Po rychlých výhrách Petra a Matyáše Danek nadvakrát zahodil vyhranou partii a Radek počítal varianty s duchy a dostal prohranou pozici. Tobi a Lucin spíše usilovali o remízy. To by znamenalo zápasovou remízu a to jsme nechtěli. Naštěstí Radek zjednodušil propočet a nachytal soupeře na dvojtahový mat. Lucin pojistil remízou 3 body a Tobiáš zakončil zápas znova výhrou. 4,5:1,5.

Úvod soutěže se nám povedl a budeme s chutí vyhlížet další soupeře.

Zdeněk Holeksa