Nejúspěšnější šachová škola v ČR

1. liga dorostu - komentář trenéra

V sobotu 22. ledna bylo odehráno 6. a 7. kolo 1. ligy mládeže. V soutěži máme hned tři družstva a tak se stalo, že se pro toto dvojkolo musela rozdělit. Zatímco hráči Béčka a Céčka hráli v Ostravě, "D" družstvo čekala dlouhá cesta do Vsetína.

 

A jak se našim nejmenším na Valašsku dařilo, to vám poví ve svém komentáři trenér Karel Pliska.

Komentáře

Výlet na Valašsko za čerstvým vzduchem

Po nepříznivém vývoji dopoledního utkání s domácím Vsetínem, kdy už „déčko“ prohrávalo 1:3 (výhra Pavlíny), zabojovali Matyášové. Zejména Matyáš Paseka za stavu 2:3, kdy už věděl, že musí hrát na výhru a z prohrané přes remízovou věžovou koncovku zvítězil a zajistil družstvu skvělou remízu s věkově i papírově silnějším družstvem.

Na doporučení pořadatele jsme si objednali pizzu a v retro zasedací místnosti poobědvali. Jako bonus od pizza kluků, k velké radosti celého družstva, dostali Coca-Colu, kterou jistě žádné z dětí nepije! smiley Odpolední kolo nám bylo umožněno zahájit o 30 minut dříve s mým uklidněním, že díky tomu stihneme Večerníček, ale…  

Čekal nás ještě o hlavu větší a hloubavější soupeř ze Zlína, po 2,5 hodinách hry byl stav 2:2 (výhra Marek, Matyáš K.)a expres auto mohlo odjet „dříve“. Dlouhý boj čekal Pavlínu a Patrika, kdy Patrik bojoval s kvalitou méně a remízovými ambicemi, ale soupeř pomalu a jistě šel za svým vítězstvím. V tomto zápase musela zabrat Pavlína, která po odmítnutí remízy soupeře udolala a já mohl v tento den znovu a hrdě podepsat remízu družstva 3:3.

…no, a Večerníček jsem nestihl smiley

Děkuji všem hráčům BŠŠ za vzornou reprezentaci, pořadatelům za příjemné prostředí a zvláště pak Radimu Pasekovi za poskytnutí druhého automobilu a řidičského umění.

Karel Pliska