Nejúspěšnější šachová škola v ČR

1. liga dorostu - komentář trenéra

Ve dnech 1. a 2. října byla odehrána první tři kola 1. ligy dorostu. V letošní sezóně reprezentují Beskydskou šachovou školu hned  tři družstva vedená trenéry Zdeňkem Holeksou a Michaelem Kubíkem.

Jak hodnotí předvedený výkon Zdeněk Holeksa? Dozvíte se v komentáři.

 

Komentáře

O uplynulém víkendu zahájila sezónu mládežnická družstva. Na starosti mám 1. ligu mládeže. V této soutěži máme hned 3 družstva, a to družstva B, C a D. Družstva B a C jely v sobotu do Starého Města u Uherského Hradiště, kde se utkaly s družstvy z Brna a v neděli sehrály vzájemný zápas. Družstvo odehrálo partie se soupeři z Orlové a Ostravy u sousedů z Interchessu a v neděli hráli na domácích šachovnicích právě s nimi.

Družstva mají různé cíle. Družstvo B chce jako první nasazený tým potvrdit nasazení a postoupit. Družstvo C má udržet ligovou příslušnost do dalšího ročníku a mlaďoši v týmu D mají posbírat zkušenosti a sehrát náročné partie. Výsledkově naplňovali cíle jen družstva B a D.

Za B družstvo o víkendu nastoupilo v sobotu a neděli hned 8 hráčů. Lucian Vantuch, Kristýna Laurincová, Marek Miča, David Mavrev, Petr Gnojek, Frank Adam, Ondřej Nytra a Filip Walek. Byla z toho 3 vítězství ze tří možných, byť skóre nebylo nejlepší, tak se počítají zápasové body. Zatím je z toho průběžná třetí příčky. Trojice Lucin, Marek a Petr zařídili potřebné tři body a pak už se vždy aspoň jedna půlka našla.

C družstvo přijelo oslabeno o 2 hráče základní sestavy a bylo to znát. Sestava se taky měnila a o víkendu zasáhla do bojů tato osmička: Radek Halamíček, Jan Chlebek, Petr David Lanča, Michael Gřes, René Bosák, Oldřich Janotka, Tomáš Adámek a Jakub Janotka. Bohužel nemoc nominovaných na poslední chvíli znemožnila najít prověřenější náhradníky a tak si Tomáš a Kuba prošli náročnou zkouškou. Chybějící zkušenosti byly znát. Honza táhl družstvo vpřed. Peťa s Míšou měli náročný úkol zastoupit své kolegy a byť snaha byla veliká, na důležité body to nestačilo. Nakonec 3 prohry znamenají špatný start do sezóny a boj o záchranu po zbytek soutěže.

D družstvo pod sobotním vedením Míši Kubíka bojovalo o celém víkendu s družstvy nasazenými jako čísla 2, 3 a 4 v soutěži. (Samotné družstvo je s přehledem nasazeno jako číslo 12.) Proto očekávání nebyla téměř žádná. Každá partie v prospěch našich hráčů se dá počítat jako úspěch. Proto statečný výkon, kdy v každém zápase s těmito silnými družstvy sahali po zápasových bodech, tak přináší příslib zajímavých bojů i do dalších kol. V zápase s Ostravou byl bod asi nejblíže. O zajímavé zápasy se postarala tato šestice: Dominik Musial, Marek Fizer, Martin Vašínek, Matyáš Paseka, Pavlína Dudová a Richard Czepiec.