Nejúspěšnější šachová škola v ČR

1. liga dorostu - komentář trenéra

V sobotu 23. ledna pokračovala dalšími dvěma koly 1. liga dorostu. Obě naše družstva sehrála zápasy s OŠŠ TJ Ostrava a s Interchess F-M, vždy se stejným výsledkem - výhra s Ostravou, prohra s Interchess F-M.

 

Utkání hodnotí trenér Zdeněk Holeksa.

Komentáře

V sobotu jsme odehráli další dvě kola první ligy mládeže východ. Doma jsme přivítali sousední Interchess a TJ Ostrava. B tým nastoupil v sestavě: David Šigut, Jan Chlebek, Tobiáš Krejčok, Kristýna Laurincová, Lucian Vantuch a Adam Frank. C tým nastoupil v sestavě: Radek Halamíček, David Mavrev, Lukáš Odstrčil, Petr David Lanča, Filip Haška a René Bosák.
Obě družstva prohrála s týmem Interchess. B tým uhrál dva body a C tým jeden a půl bodů z šesti. S družstvem Ostravy obě družstva vyhrála. B tým získal čtyři body a C tým uhrál těsné vítězství se třemi a půl body. Povinnost povinnost byla sice splněna, ale bonus z vyrovnaných zápasů nepřišel.
Dobré výkony předvedli Tobi, Krista a Lucian. Adam, David M. a Lukáš odehráli slušné zápasy. Kategorií samou pro sebe je pro mě Radek. Skvělý bod a půl, ale necítil jsem chuť a práci za šachovnicí. Nevím, do jaké míry jsou moje pocity správné a nakolik ne. Nicméně sehrál úspěšný víkend. Zbytek nesehrál své partie moc kvalitně. Zvlášť mě zklamalo tempo hry u většiny hráčů z C týmu. Toto přece jenom není soutěž s rapid tempem nebo dokonce bleskovým tempem, Renku.
Výsledek nás odsoudí už jen k dohrání soutěže a můžeme vyzkoušet i další děti ze soupisek. Uvidíme, jaká bude nominace na závěrečné soustředění ve Vyškově.

Zdeněk Holeksa