Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Šachisté BŠŠ na návštěvě u hejtmana Vondráka

Ve středu 6. října přijal ve své kanceláři hejtman Moravskoslezského kraje, pan Ivo Vondrák, úspěšné medailisty z řad Beskydské šachové školy, aby jim poděkoval za reprezentaci nejen našeho kraje. Setkání se neslo v uvolněné atmosféře a nechyběl ani vzájemný šachový duel, který skončil dělbou bodů.

Podrobnější popis setkání včetně fotografií naleznete pod článkem.

Komentáře

ŠACHY U HEJTMANA

 

Není žádným tajemstvím, že mezi nejviditelnější frýdecko-místecké sportovce, kteří dosahují dlouhodobě výborných výsledků, patří šachisté Beskydské šachové školy. Jejich herní výsledky vzbuzují všeobecný respekt a zdejší vynikající práce s dětmi a mládeží má celorepublikový ohlas a je napodobována i v zahraničí. Jedním z projevů tohoto ohlasu bylo i nedávné setkání vybraných úspěšných hráčů BŠŠ s hejtmanem Moravskoslezského kraje prof. Ivem Vondrákem.

Setkání, které se uskutečnilo ve středu 6. října na hejtmanovo pozvání přímo v jeho sídle, patří do řady spíše společenských akcí, ale i zde měli naši vyslanci (předseda BŠŠ Petr Záruba, trenér Jakub Rabatin a medailisté Kristýna Laurincová, Pavlína Dudová, Petr Gnojek, Adam Frank, Marek Miča, Matyáš Paseka a sestry Nikol, Valérie a Denisa Bartečkovy) možnost si zahrát svou oblíbenou hru. Ačkoliv je totiž pan hejtman podle svých slov spíše tenista, má v oblibě i šachy, které často hrával v přestávkách mezi tenisovými mači.

Při setkání tedy celkem přirozeně došlo k měření sil na čtyřiašedesáti polích. Odehrála se „obrácená simultánka“. Místo tradičního způsobu, kdy jeden hráč obchází šachovnice svých soupeřů, zde se frýdecko-místečtí šachisté střídali se svými tahy nad jednou šachovnicí, za kterou seděl hejtman Vondrák. Je obtížné říci, kdo měl lepší pozici. Zda pan hejtman, který se mohl sám plně soustředit, nebo jeho soupeři, kteří svými tahy jeden druhému (samozřejmě nechtěně) kazili plány. S remízou v tomto bláznivém zápase tak byli nakonec asi spokojeni všichni. Stejně tak jako s celým v uvolněném duchu vedeným setkáním.

 

Tomáš Adamec