Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Extraliga mládeže - průběžné 2. místo

O víkendu 24. - 25. září zahájila prvními čtyřmi koly další ročník Extraliga mládeže. Naše "Áčko", které obhajuje mistrovský titul, nastoupilo ve složení Richard Stalmach, Petr Gnojek, Adam Frank, Matyáš Paseka, Bartoloměj Buchta a Pavlína Dudová.

 

 

 

Na úvod sezóny porazili hráči BŠŠ celek TJ Spartak Vlašim 6:0; ŠK Světlá nad Sázavou 5,5:0,5 a ŠŠPM Lipky HK 5:1. Spolu s těsnou prohrou 2,5:3,5 s Polabinami zajistily tyto výsledky Frýdecko-Místeckým průběžné 2. místo.

Městská liga mládeže - vítězové

V pátek 23. září se uskutečnilo 1. kolo "Městské ligy mládeže v šachu" v sezoně 2022/2023. Hrálo se v pěti ligách s účastí 34 hráčů.

Gratulujeme vítězům jednotlivých lig: Extraliga - Marek Němec, 1. liga - Daniel Přikryl, 2. liga - Jiří Vaněk, 3. liga - Filip Bílek, 4. liga - Pavel Hlaváček.

 Další turnaj Městské ligy mládeže se odehraje v pátek 7. října.               

Speciálním "FRYMÍKOVÝM ŽETONEM" a sladkou odměnou byli v roli nováčka v Městské lize mládeže přivítáni - Filip Bílek, Štěpán Galas, Pavel Hlaváček,  Jonáš Kozelek, Jakub Malina, Lukáš Muroň, Vilém Odložil, Ladislav Sabela a Martin Zinglar. 

Kdo hraje, ten vyhraje wink!

Soupisky družstev 2022/2023

Už příští měsíc vstoupí do nové sezóny 2022/2023 soutěže družstev, ve které bude reprezentovat Beskydskou šachovou školu šest týmů. Své zástupce tak bude mít frýdecko-místecký šach v extralize, dvě družstva v 1. lize východ a po jednom týmu v krajském přeboru, krajské soutěži a v okresním přeboru.

Pokud vás zajímá, do kterého družstva jste byli nominováni vy, koukněte na odkaz pod příspěvkem.

Městská liga mládeže - pátek 23. 9.

Zveme všechny holky a kluky - přijďte si zahrát!

Městská liga volá - v pátek 23. září se odehraje 1. kolo "Městské ligy mládeže v šachu" v sezóně 2022/2023. Prezence je od 15.00 do 15.25 v SVČ Klíč.

Těšíme se na vás, přijďte si vylepšit své šachové umění!

 

Otevřený šachový turnaj - výsledky 2. kola

V úterý 20. září bylo odehráno 2. kolo již 23. "Otevřeného šachového turnaje" se zápočtem na FIDE ELO. Zatím je přihlášeno 27 hráčů a dá se předpokládat, že další se ještě přidají. Zaznamenali jsme tyto výsledky: J. Konečný - M. Saforek 0:1; J. Lavrišin - J. Bjolek 0:1; K. Kubala - M. Trojan 0:1; M. Surma - O. Šigut 0,5:0,5; J. Osina - M. Frank 1:0; V. Vyvial - M. Boháč 1:0; Luc. Lacková - J. Martikán 0:1; A. Martikánová - L. Berka 1:0; Lud. Lacková - K. Václavková 1:0; Č. Kalus - J. Kožušník 0:1; M. Frank - D. L. Růčka 1:0.

Přebor je otevřený a tudíž se jej mohou zúčastnit i hráči jiných šachových klubů či hráči "rekreační". Nastoupit do turnaje lze i v dalších kolech. Přijďte si zahrát a zažít příjemnou atmosféru v kruhu šachových přátel!

MČR v rapidu hodnotí Lukáš Weissmann

Minulý týden se v Harrachově uskutečnilo Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu, ze kterého přivezla výprava Beskydské šachové školy díky výkonům Veroniky Vančákové a Lucie a Ludmily Lackových dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili.

Na hru nejen medailistek bedlivě dohlížel trenér Lukáš Weissmann, který své poznatky shrnul v přiloženém komentáři.
 

Marek Miča a Pavlína Dudová na Mistrovství světa

Do rumunského přímořského letoviska Mamaia se na dny 5. - 17. 9. sjeli nelepší šachisté ve věku 14 - 18 let, aby se utkali o titul mistra světa. Českou republiku mezi osmnáctiletými reprezentovali také dva zástupci Beskydské šachové školy - Marek Miča a Pavlína Dudová.

Marek uhrál v 11 kolech 5 bodů a obsadil 76. místo, stejný počet bodů získala také Pavlína a domů se vrátí jako 64. šachistka na světě.

Marku a Pavlíno, děkujeme za reprezentaci nejen České republiky, ale také města Frýdku-Místku, které start našich hráčů finančně podpořilo.

"Šachový žebříček" - 15. 9.

Ve čtvrtek 15. září bylo sehráno 3. kolo "ŽEBŘÍČKU. Ve skupině "starších" je mezi dívkami nejlepší Jana Friedlová a z chlapců si nejlépe vede David Král. 

Otevřený šachový turnaj - výsledky 1. kola

V úterý 13. září odstartoval již 23. "Otevřený šachový turnaj" se zápočtem na FIDE ELO. Zatím je přihlášeno 23 hráčů a dá se předpokládat, že další se ještě přidají. Zaznamenali jsme tyto výsledky:  M. Trojan - O. Šigut 0,5:0,5, J. Gnojek - M. Surma 1:0, M. Saforek - V. Vyvial 1:0, J. Konečný - J. Osina 1:0, J. Bjolek - Lud. Lacková 1:0, J. Lavrišin - Č. Kalus 1:0, K. Václavková - M. Frank 0:1, T. Adamec - Luc. Lacková 0:1, P. Bužek - M. Boháč 0:1, H. Létal - J. Kožušník 1:0

Přebor je otevřený a tudíž se jej mohou zúčastnit i hráči jiných šachových klubů či hráči "rekreační". Nastoupit do turnaje lze i v dalších kolech. Přijďte si zahrát a zažít příjemnou atmosféru v kruhu šachových přátel!

Valašská Bystřice OPEN

Ve dnech 10. - 17. září se konal ve Valašské Bystřici mezinárodní šachový OPEN. Ve startovním poli najdeme také hráče Beskydské šachové školy - Davida Zmeltyho a od 4. kola také Jiřího Martikána s dcerou Amálkou. 

Davidovi se turnaj vůbec nepovedl, uhrál jeden bod a spokojený určitě nebude. Amálka uhrála o bod a půl více, Jiří získal body tři.

"Šachový žebříček" - 8. 9.

Ve čtvrtek 8. září bylo sehráno 2. kolo "ŽEBŘÍČKU Ve skupině "starších" je mezi dívkami nejlepší Jana Friedlová a z chlapců si nejlépe vede David Král. 

MČR mládeže v rapid šachu - 2 stříbra a 1 bronz

Ve dnech 10. - 11. září se v Harrachově konalo Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu. Barvy Beskydské šachové školy na něm hájilo celkem 17 hráčů, 12 děvčat a 5 chlapců, a to pod bedlivým dohledem trenéra Lukáše Weissmanna.

Stříbrnou medaili získala v kategorii D10 Veronika Vančáková, kterou na stupních vítězů doplnila bronzová Lucie Lacková. Její sestra Ludmila doplnila medailovou sbírku BŠŠ stříbrem v kategorii D14. Holky, dobrá práce.

Klub přátel šachu zve na podzimní Otevřený šachový turnaj

V úterý 13. září se v SVČ Klíč od 17.15 hodin uskuteční 1. kolo "23. Otevřeného šachového turnaje", který je zároveň "Okresním přeborem jednotlivců 2022". Turnaj je otevřený a tudíž se jej mohou zúčastnit i hráči jiných šachových klubů či hráči "rekreační". Více informací a termíny najdete v příloze.

Přijďte si zahrát a zažít příjemnou atmosféru v kruhu šachových přátel!

 

Vojtěch Zwardoň je vicemistr Polska

Ve dnech 2. - 11. září se v Polsku konaly tři nevyšší soutěže družstev, do kterých se zapojila také řada šachistů BŠŠ. V Enea Ekstraliga jsme mohli sledovat výkony Antona Korobova (družstvo Akademia Szachowa Gliwice) a Vojtěcha Zwardoně (KSz Dwie Wieże POSTDATA Kraków), v Drużynowe Mistrzostwa Polski - I. Liga Piotra Piesika (MKSz Rybnik), Jakuba Szotkowského (WKS KOPERNIK) a Rafala Antoniewského (LKS WRZOS Międzyborów) a v Drużynowe Mistrzostwa Polski - II. liga Damiana Lewtaka (GRYF DĘBICA) a Petra Gnojka s Matyášem Pasekou (SEMPAI UKS "Hetman" Częstochowa).

Gratulujeme Vojtovi Zwardoňovi, který svým šachovým uměním a potřebnými body přispěl k zisku stříbrných medailí týmu Krakówa v nejvyšší polské soutěži družstev "Enea Ekstralige"!              

"Šachový žebříček" - 1. 9.

Během prvního zářijového dne bylo sehráno 1. kolo "ŽEBŘÍČKU. Ve skupině "starších" je mezi dívkami nejlepší Jana Friedlová a z chlapců si nejlépe vede Marek Friedl.