Nejúspěšnější šachová škola v ČR

O krále a královnu šachových špuntů - průběžné výsledky

V sobotu 28. května se ve Středisku volného času Klíč konají pod pořadatelskou taktovkou Beskydské šachové školy a SVČ Klíč šachové turnaje pro děti z mateřských škol "O krále a krávnu šachových špuntů". Celkem 71 dětí je rozděleno do tří turnajů podle ročníku narození - 2015, 2016, 2017 a mladší.

Přejeme všem dětem pohodovou sportovní atmosféru, šachovou formu a kopec štěstí. DEJTE SOUPEŘŮM MAT wink!

MČR družstev starších žáků

Ve dnech 28. - 29. května se v Chrudimi koná "Mistrovství ČR družstev starších žáků", na které vyslala Beskydská šachová škola  hned tři šestičlenná družstva.

Podaří se našim šachistům navázat na dominanci z předkovidových let a přivezou z Chrudimi medaili? Uvidíme v neděli.

 

Letní turnaje a soustředění

Beskydská šachová škola tradičně organizuje v době letních prázdnin bohatý tréninkový a turnajový program s trenérským zajištěním. Také letos bude z čeho vybírat. V případě zájmu se zúčastníme turnajů Open Pardubice ve dnech 22. - 31. 7., Open Staré Město ve dnech 12. - 20. 8. a Olomoucké šachové léto ve dnech 13. - 20. 8. Chybět nebudou ani tradiční letní soustředění, a to v termínu 18. - 21. 7. a v termínu 8. - 11. 8. Máte-li zájem se přihlásit, spojte se s paní Štěpánovou, sekretářkou BŠŠ, a to do 31. května!

MČR žen 2022

V Jaroměřicích nad Rokytnou se ve dnech 21. - 29. května koná "Mistrovství ČR žen 2022". V desetičlenném uzavřeném turnaji startuje také reprezentantka Beskydské šachové školy Kristýna Novosadová.

V 1. kole porazila Kristýna Annu Lhotskou, v 2. kole podlehla Olze Sikorové a ve 3. kole nestačila na Karolínu Pilsovou a ani ve 4. kole se ji proti Anně Marií Koubové nedařilo. V 5. kole Kristýna zvítězila nad Adélou Třasákovou v šestém remizovala s Natašou Richterovou a v sedmém zvítězila nad Ladou Zelbovou.

Anton Korobov na Grand Chess Tour 2022

Dlouholetý člen našeho extraligového "Áčka" velmistr Anton Korobov (FIDE ELO 2671) byl pozván na pátý turnaj ze série Grand Chess Tour 2022, který se uskutečnil ve dnech 17. - 24. května ve Varšavě. Turnaj se skládá z rapidu 2x25 min + 10 s/tah a dvoukolového bleskáče 2x5 min +2s/tah.

Antonovi se příliš nevedlo v rapidu a prvním kole bleskáče (9. a 10. místo), vše ale vynahradil v druhém kole bleskáče (2. místo). Celkově tak skončil na 8. příčce.

Hodnocení MČR mužů

Ve dnech 14. - 22. května se v Domě kultury Ústí nad Labem uskutečnilo Mistrovství České republiky mužů, kterého se kromě Vojtěcha Zwardoně zúčastnilo také pět talentů BŠŠ, na které trenérsky dohlížel Stanislav Jasný.

Hodnocení předvedeného výkonu Richarda Stalmacha, Marka Miči, Petra Gnojka, Ondřeje Nytry a Matyáše Paseky naleznete v přiloženém komentáři jejich trenéra Stanislava Jasného.

Městská liga mládeže - výsledky 16. kola

V pátek 20. května se odehrálo 17. kolo Městské ligy mládeže v šachu v sezóně 2021/2022. Hrálo se v pěti ligách za účasti 25 hráčů. Mezi chlapci si nejlépe vedou Alexandr Kupka, Tobias Milek a František Klimánek a u děvčat jsou nejvýše Amálie Martikánová, Iris Hamerníková a Laura Najdková.

 
 
 
 

Memoriál Jiřího Zajíce - 4. místo Sergueie Vesselovského

V neděli 22. května se ve Valašském Meziříčí uskutečnil 10. ročník Memoriálu Jiřího Zajíce. V turnaji hraném tempem 2x12 minut + 4 sekundy na tah, měla naše šachová škola dva zástupce - mezinárodního mistra Sergueie Vesselovského a Davida Zmeltyho.

 

Serguei uhrál 6,5 bodů z 9 a obsadil nepopulární 4. místo. Davidových 4,5 bodu stačilo na 35. příčku.

"Šachový žebříček" - 19. 5.

Ve čtvrtek 19. května bylo sehráno 33. kolo "ŽEBŘÍČKU. Mezi dívkami je nejlepší Jana Friedlová a z chlapců si nejlépe vede Vít Buček. 

 

 

 

MČR mužů 2022 - 4. místo pro Vojtu Zwardoně

Ve dnech 14. - 22. května se v Domě kultury Ústí nad Labem koná Mistrovství České republiky mužů. Ve startovním poli se nachází také šestice hráčů naší šachové školy - Vojtěch Zwardoň,  Richard Stalmach, Marek Miča, Petr Gnojek, Ondřej Nytra a Matyáš Paseka.

 

 
 
Prohra v posledním kole odsunula Vojtu na konečné čtvrté místo  - přesto krásné umístění a gratulace! Na 12. místě a jako nejlepší hráč do 16 let skončil Richard, rovněž gratulujeme. Petr obsadil 18., Marek 22., Matyáš 38. a Ondra 44. místo.

Královský turnaj - gratulujeme vítězům

V sobotu 21. května uspořádala naše šachová škola ve spolupráci se SVČ Klíč "KRÁLOVSKÝ TURNAJ". Pohodové dopoledne s šachovými figurkami si přišlo užít 33 dětí. Ve dvou turnajích se hrálo o medailové ocenění ve čtyřech kategoriích, 1. - 2. třída, 3. - 4. třída, 5. - 6. třída a 7. - 9. třída. 

Gratulujeme vítězům - Radka Veselková, Laura Najdková, Jan Flídr, Patrik Horák, Šimon Vyvial a Šimon Surma.

Městská liga mládeže - vítězové

V pátek 20. května se uskutečnil ve Středisku volného času Klíč další díl "Městské ligy mládeže v šachu" - 17. kolo. Pobavit se s kamarády, a taky uhrát co nejvíce bodů a matů, přišlo 25 dětí. Hrálo se celkem 5 lig a na správný průběh turnajů dohlíželi rozhodčí - Karel Pliska a Daniel Židek.

Gratulujeme vítězům jednotlivých lig: Extraliga - Marek Němec, 1. liga - Daniel Přikryl, 2. liga - Jiří Vaněk3. + 4. liga -  1. místo děvčata - Emílie Mostýnová, 1. místo chlapci - Vojtěch Zykmund.

Další turnaj Městské ligy mládeže se odehraje v pátek 3. června.   

Speciálním "FRYMÍKOVÝM ŽETONEM" a sladkou cenou byli přivítáni v Městské lize mládeže v roli nováčka - Bohdan Hnidenko, Alexandr Piskoř, Kristian Sikora. DÍKY ZA VAŠI ÚČAST! Kdo hraje, ten vyhraje wink!

Pozvánka na 2. ročník Open Air Chess Fest

Beskydská šachová škola ve spolupráci se Spolkem Faunapark Frýdek-Místek pořádá 2. ročník Open Air Chess Fest, který bude zároveň okresním přeborem Frýdku-Místku v bleskovém šachu. Turnaj se hraje v sobotu 18. června 2022 v areálu Faunaparku Frýdek-Místek (za halou Polárka – vedle ředitelství Slezan)

 

Svou účastí zároveň podpoříte obnovu Faunaparku.

 

Městská liga mládeže - pátek 20. 5.

Zveme všechny holky a kluky - přijďte si zahrát!

Městská liga volá - v pátek 20. května se odehraje 17. kolo "Městské ligy mládeže v šachu" v sezóně 2021/2022. Prezence je od 15.00 do 15.25 v SVČ Klíč.

Těšíme se na vás, přijďte si vylepšit své šachové umění!

 

Frymíkovo zábavné dopoledne s Náhodou a Šátkovanou

Závěrečné čtvrté setkání dětí z šachových kroužků na mateřských školách v rámci "Frymíkovo zábavného dopoledne" se uskutečnilo v sobotu 14. května. Pozvání přijalo dvacet šest děvčat a chlapců. Celé tři hodiny to byla prima zábava, ať už s šachovými figurkami, či venku při hrách NÁHODA a ŠÁTKOVANÁ. Prostě jsme si to užili!

Děkujeme rodičům za důvěru a vám děvčata a chlapci za úžasné dopoledne. V sobotu 28. května se opět sejdeme na šachovém turnaji "O krále a královnu šachových špuntůwink!