Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Pozvánka na prázdninový skupinový trénink 24. 7.

Trenérská rada Beskydské šachové školy zve všechny členy Střediska mládeže na první prázdninový skupinový trénink, který se uskuteční ve středu 24. července od 8:00 do 13:00 hodin. Trénink tentokráte povedou Lukáš Weissmann a Karel Pliska.

 

Těšíme se na setkání!

 

CZECH OPEN 2024 - průběh turnaje

Ve dnech 19. - 27. července se v Pardubicích odehrají tří hlavní turnaje "CZECH OPEN 2024". Beskydskou šachovou školu reprezentuje ve "Velmistrovském A turnaji" 7 hráčů, v "B Openu" 6 hráčů a v "C Openu" 7 hráčů.

Přejeme všem hráčům dobrý pocit z předvedené hry a hromadu bodů k tomu smiley.

 

Po pěti odehraných kolech si v "A turnaji" nejlépe vede Petr Gnojek s 4,5 body; v "B turnaji" Viktorie Buchtová s 3,5 body a v "Céčku" Jan Kožušník s 5 body.

MČR čtyřčlenných družstev očima Stanislava Jasného

Jedenácté Béčko a ZLATÉ Áčko - to je bilance Beskydské šachové školy na letošním Mistrovství České republiky čtyřčlenných družstev, které se konalo v rámci Czech Open 2024. O titul se zasloužili Richard Stalmach, Jáchym Němec (host), Petr Gnojek, Adam Frank a Marek Miča.

Dalším z přímých účastníků byl také za Béčko hrající trenér Stanislav Jasný, a právě jeho komentář si nyní můžete přečíst.

 

Ema Hrčková má zlato a bronz

V sobotu 20. července se v Nekoři konalo letní setkání šachistů při "Šachovém turnaji NEKOŘ 2024". V dětském turnaji "ŠNek" startovalo sedmnáct dětí a Beskydskou šachovou školu reprezentovala Ema Hrčková. 

Emě se turnaj vydařil, v sedmi partiích získala 4,0 body, což stačilo na vítězství v turnaji v kategorii dívek a třetí místo ve své věkové kategorii!

Děkujeme Emě za vzornou reprezentaci BŠŠ a gratulujeme k zisku dvou medailových ocenění!

Příměstský šachový tábor pro děti z MŠ

Středisko volného času Klíč ve spolupráci s Beskydskou šachovou školou připravilo pro děti z šachových kroužků na mateřských školách na dny 15. - 19. července "Příměstský šachový tábor - Vesmírný závod". Celkem 23 dětí se bavilo šachovou zábavu a při hrách, což dohromady dávalo "vesmírnou jízdu". Dětem se se věnovali trenéři Honza Bjolek, Honza Ptáčník a Tonda Surma.

DĚKUJEME celému táborovému kolektivu za pohodovou atmosféru!

Otevřené MČR v rapid šachu - Piotr má bronz

Ve dnech 17. - 18. července se v Pardubicích koná Otevřené mistrovství ČR v rapid šachu 2024. V 110členné startovní listině najdeme také dvě jména reprezentující BŠŠ - Piotra Piesika a Marka Miču. V "B" turnaji startovala sourozenecká dvojice Lucie a Ludmila Lacková.

 

 

 

V dobré formě se představil Piotr, který získal 6,5 bodů a obsadil celkové 8. místo, které zároveň znamená zisk bronzové medaile mezi hráči ČR! Marek uhrál o bod méně a skončil na 29. příčce. Lucie s Lídou sehrály dobrý turnaj a odměnou jsou jim solidní bodový zisk i umístění. Gratulujeme naší minivýpravě a děkujeme za reprezentaci BŠŠ.

Czech Open Pardubice - Maratón v bleskovém šachu

Dalším z turnajů, pořádaným v rámci aktuálního ročníku Czech Open Pardubice 2024, do kterého se zapojili "barvy" naší šachové školy, byl Maratón v bleskovém šachu. Turnaj se odehrál ve dnech 15. - 16. července a náš reprezentant Matyáš Trojan opět potvrdil, že sedět za šachovnicí v kuse 24 hodin, to pro něj není problém. Zvláště pak, když mohl sehrát krásných 122 partií.

 

Matyáš se umístil na pěkném 23. místě. Děkujeme za reprezentaci BŠŠ!

 

Amálie a Jakub = 100% účast na ML

Městská liga mládeže v šachu měla v sezoně 2023/24 na pořadu celkem 19 kol. S velkým potěšením musíme konstatovat, že "ML" je mezi dětmi čím dál více populární, o čemž svědčí čísla účasti. Stačí se podívat do odkazů níže. Celkem se zúčastnilo 191 hráčů s 1222 starty.

Děkujeme všem děvčatům a chlapcům za důvěru a účast na Městské lize.

Na posledním 19. kole byli Amálie Glodžáková Jakub Jelínek odměněni "Frymíkovým dominem", za jejich 100% účast, považte zúčastnili se všech devatenácti kol - gratulujeme a děkujeme wink!
                

MČR čtyřčlenných družstev - zlatá BŠŠ

"Otevřené Mistrovství České republiky čtyřčlenných družstev" se odehrálo v Pardubicích v rámci festivalu Czech Open 2024 ve dnech 11. - 14. července. Ve startovním poli najdeme i dva týmy naší šachové školy. Za BŠŠ "A" nastoupili Richard Stalmach, Jáchym Němec (host), Petr Gnojek, Adam Frank a Marek Miča, za BŠŠ "B" hráli Jakub Rabatin, Ondřej Nytra, Matyáš Paseka a Stanislav Jasný. A dva zástupce jsme měli také v týmu "Zatím bez názvu", a to Patrika Štěpána a Lukáše Weissmanna.

 

 

 

 

 

 

Na parádní výsledek dosáhlo "Áčko", které vylepšilo loňské třetí místo, a to rovnou ziskem zlatých medailí a titulu mistrů České republiky! Hoši, skvělá práce a velká gratulace!

Pozvánka na prázdninové skupinové tréninky 16. a 18. 7.

Trenérská rada Beskydské šachové školy zve všechny členy Střediska mládeže na další prázdninové skupinové tréninky, který se uskuteční v úterý 16. července od 08:00 do 13:00 hodin a ve čtvrtek 18. července od 8:00 do 13:00. Tréninky tentokráte povedou Jakub Rabatin a Lukáš Weissmann, resp. Stanislav Jasný a Karel Pliska.

 

Těšíme se na setkání!

 

Pavel Hlaváček stříbrný a bronzový v Bohumíně

V Bohumíně se v rámci 7. ročníku "Open Bohumín" odehrály i dva turnaje v rapid šachu pro mládež. Naše Beskydská šachová škola měla v turnajích své zástupce - Matěje Plecháčka, Jirku Vaňka, Jakuba Vaňka a Pavla Hlaváčka. 

Nejlépe si vedl Pavel Hlaváček, který se v kategorii do 12 let umístil na pěkném 3. místě a v kategorii do 10 let se umístil na výborném 2. místě.

Pavle, gratulujeme ke sportovním úspěchům!

BŠŠ získala dvě "divoké karty"

Komise mládeže Šachového svazu ČR vyhověla žádosti Beskydské šachové školy a udělila našim členům Lukáši Pečínkovi a Filipu Bílkovi divoké karty ke startu na "MČR mládeže v rapid šachu 2024", které se uskuteční 14. - 15. září v Harrachově.

 

Gratulujeme a držíme palce!

 

Šachový tábor - TAJEMSTVÍ ŽIVLŮ

Středisko volného času Klíč ve spolupráci s Beskydskou šachovou školou uspořádalo ve dnech 28. 6. - 7. 7. "Šachový tábor - TAJEMSTVÍ ŽIVLŮ". Celkem 79 dětí si po dobu deseti dnů užívalo šachové radosti a samozřejmě i spousty zábavy při celotáborové hře.

DĚVČATA A CHLAPCI, byli jste báječní a těšíme se na vás i příští rok wink!

 

ŠACHOVÝ TÁBOR 2025 proběhne v termínu 27. 6. - 6. 7. opět na VSC Bílá. Pojedeš s námi?!

O šachového krále a královnu - vítězí Jonáš a Honza

V úterý 9. července se konal v SVČ Klíč šachový turnaj mládeže "O šachového krále a královnu Frýdku-Místku". O popularitě turnaje svědčí, že se jej zúčastnilo celkem 34 dětí, i proto je akce zařazena do projektu "Prázdniny ve městě". Na nejlepší chlapce a dívky v kategoriích 2009 a mladší a 2015 a mladší, čekaly poháry a medaile! 

Děkujeme Frýdku-Místku za podporu turnaje.

Královnou se stala Vendula Hanzlová a Klára Václavková, králem byl dekorován Jonáš Najdek a Honza Kožušník, gratulujeme!

Pozvánka na prázdninový skupinový trénink 11. 7.

Trenérská rada Beskydské šachové školy zve všechny členy Střediska mládeže na první prázdninový skupinový trénink, který se uskuteční ve čtvrtek 11. července od 15:00 do 18:00 hodin. Trénink tentokráte povedou Zdeněk Holeksa a Karel Pliska.

 

Těšíme se na setkání!