Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený šachový turnaj - dohrávky

Úterý 21. března bylo vyhrazeno třetím dohrávkám již 24. "Otevřeného šachového turnaje" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: J. Konečný - J. Chlebek 0:1; P. Bužek - R. Remeš 0:1; M. Olšavský - Č. Kalus 1:0; V. Kaňák - J. Konečný 0:1; M. Hanzel - D. Bělocký 0:1; F. Kupka - V. Buček 0:1; R. Remeš - K. Kubala 1:0; J. Chlebek - R:Remeš 1:0; J. Kožušník - K. Václavková 1:0; V. Vančáková - H. Létal 0:1; J. Prusková - Z. Kaplanová 1:0; M. Mužík - K. Tarielasvili 0:1; J. Lonská - D. L. Růčka 1:0; D. L. Růčka - Z. Kaplanová 1:0; Lud. Lacková - Luc. Lacková 1:0; Z. Kaplanová - M. Olšavský 0:1.                              

 

 

 

Průběžné pořadí: 1. místo Jan Chlebek,  2. místo  Matyáš Trojan, 3. místo  Martin Surma st.,  kategorii hráčů s jednobodovou bonifikací vede Hynek Létal, mezi hráči bez bonifikace je v čele Martin Hanzel.

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

 

V úterý 21.3. byl na pořadu 24. cyklu Otevřeného šachového turnaje poslední dohrávkový termín – a byla to doslova smršť dohrávek. Je pravdou, že díky početné účasti mládežníků na MČR mládeže minulé úterý, tak jen jejich doháněním scházejících partií bylo na rekordní počet dohrávkových partií zaděláno J Za poslední týden se tak spolu s dnešními dohrávkami odehrálo 14 partií a to ještě vím, že další 2 duely jsou domluveny na nadcházející dny a ještě se nějaká další partie domluví?! Ta herní aktivita je ovšem tak vysoká, že nebýt tří hráčů, kteří do turnaje nastoupili až od 8. kola, tak se asi bude jednat jen o 4 hráče, kteří nebudou mít plný počet partií !! Hodně tomu také napomáhají právě ti později nastoupivší hráči, kteří zřejmě stihnou ještě mít odehraných 7 až 8 partií !

 

Jaké výsledky jsme zaznamenali v dohrávkách po 9. kole ?

Konečný

Chlebek

0 - 1

 

Kožušník

Václavková

1 - 0

Bužek

Remeš

0 - 1

 

Vančáková

Létal

0 - 1

Olšavský

Kalus

1 - 0

 

Prusková

Kaplanová

1 - 0

Kaňák

Konečný

0 - 1

 

Mužík

Tarielasvili

0 - 1

Hanzel

Bělocký

0 - 1

 

Lonská

Růčka

1 - 0

Kupka

Buček

0 - 1

 

Růčka

Kaplannová

1 - 0

Remeš

Kubala

1 - 0

 

Lacková Lud.

Lacková Lus.

1 - 0

Chlebek

Remeš

1 - 0

 

Kaplanová

Olšavský

0 - 1

 

V příloze je umístěn i tabulkový soubor, který je již poprvé rozčleněn na oddělené 3 bonifikační skupiny, neboť poslední 2 kola již budou proti sobě nasazování výhradně hráči mezi sebou ve skupinách. Od počátku vlastně hrajeme 3 turnaje v jednom, když ty skupiny se oddělují až na poslední 2 kola. Tento postup se nám již mnoho cyklů osvědčil z důvodů maximální korektnosti boje o 4 finanční ceny v každé z těchto tří skupin.

V nejvyšší bonifikační skupině je zřejmě již jasný celkový vítěz, když Jan Chlebek dosud nezakusil porážku a při 1,5 bodovém náskoku na druhého Matyáše Trojana by musel prohrát obě závěrečné partie, aby mu celkové vítězství uniklo. Další pole pronásledovatelů již je početnější a teoreticky mohou o jednu ze 4 cen pro tuto skupinu zabojovat ještě hráči aktuálně umístění do 8. místa!

Podobně se jeví situace ve středním turnaji hráčů s jedním nasazovacím koeficientem. Suverénně si zde vede Hynek Létal, když i on má 1,5 bodu náskok před dvojicí Daniel Bělocký a Lucie Lacková. Zde se může před ně ještě dostat o půl bodu Jan Kožušník, pokud by v zítřejší dohrávce naplno bodoval proti Marku Olšavskému. Skutečností zde zůstává, že i zde může o 4 finanční ceny zabojovat 9 ze 12 hráčů ! – takže závěrečná kola turnaje budou nepochybně mimořádně dramatická a bojovná…?

Nejvyrovnanější je nejnižší skupina hráčů, kde o 4 ceny může stále teoreticky bojovat 10 ze 14 hráčů této skupiny. Na čele je s 5,5 body Martin Hanzel. O půlku zpět je Vít Buček, kterému schází do plného počtu jedna partie. O další půlbod zpět je Martin Surma junior. Je tedy zřejmé, že o pořadí na čele rozhodnou jejich vzájemné duely a opět se máme v těch střetech na co těšit.

Všem účastníkům přeju do závěrečných partií hodně bojového štěstí.

 

Další informace naleznete na www.chessfm.cz.

Karel Kubala