Nejúspěšnější šachová škola v ČR

MČR v rapidu pohledem trenéra

Minulý týden se v Harrachově uskutečnilo Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu, ze kterého přivezla výprava Beskydské šachové školy díky výkonům Terezy Horkové, Iris Hamerníkové, Viktorie Buchtové a Amálie Martikánové jednu zlatou, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili.

Na hru nejen medailistek bedlivě dohlížel trenér Lukáš Weissmann, který své poznatky shrnul v přiloženém komentáři.
 

Komentáře

MČR v rapidu Harrachov

Ve dnech 9. -10.9. se uskutečnilo MČR v rapid šachu v Harrachově. Odcestovalo se mnou 17 hráčů a hráček i s bohatým doprovodem rodičů. Bydleli jsme opět na hotelu Fit Fun, kde se i turnaj odehrál.

A výsledek byl výborný, lepší než v minulých letech, hlavně zásluhou děvčat. V kategorii D10 dlouho vedla Amálka Martikánová, která potom prohrála dvě partie s jezdcem navíc, což stačilo na bronz. Výborně hrála Iris Hamerníková, která získala stříbro, když nezvládla závěrečnou partii s Laurou Najdkovou, která skončila pátá.  V kategorii D12 zase dlouho vedla Veronika Vančáková, která v 7.kole smolně prohrála ve vyhrané pozici na čas. Nakonec se dotáhla na čtvrté místo. Nikol Bartečková byla po 8. kole na druhém místě, ale nakonec se propadla na páté místo. V nejstarší kategorii dívek jsme dominovali, když se o vedení přetahovaly Tereza Horková a Valérie Bartečková.

Valérie vedla před posledním kolem o půl bodu, ale prohra v posledním kole ji odsunula až na čtvrté místo. Zlato nakonec slavila Terka a Viktorka Buchtová, se díky skvělému finiši, probojovala na druhé místo. V kategorii H10 výborně začal Honzík Kožušník, který dokonce porazil vítěze turnaje. Potom už se mu tak dobře nevedlo. Vítek Buček, díky výbornému závěru, doplachtil na šesté místo. A neztratil se taky benjamínek Pavlík Hlaváček se čtyřmi body. V kategorii H12 skončil Hugo Walder na pěkném 9. místě. Ziskem 1 zlaté medaile, 2 stříbrných medailí, 1 bronzové medaile, 2 čtvrtých míst, 2 pátých míst a 1 šestého místa, skončila většina výpravy do šestého místa, což je skvělý výsledek. Děkuji všem účastníkům za bezproblémovou akci a hráčům za příkladnou reprezentaci klubu a města.

Weissmann Lukáš