MČR juniorů a juniorek - hodnocení trenéra

Ve dnech 10. - 18. března proběhlo v Jaroměřicích nad Rokytnou "MČR juniorů a dorostenců 2023" a "MČR H18/H20 2023". Beskydskou šachovou školu reprezentovala pod vedením trenéra Stanislava Jasného čtveřice hráčů - Pavlína Dudová, Marek Miča, Adam Frank a Petr Gnojek.

K mistrovství se ve svém komentáří vrací trenér Standa Jasný.

M-ČR juniorů a juniorek.

Na letošním mistrovství těchto kategorií, které se hrálo v krásném místě s téměř francouzským zámkem v těsné blízkosti, jsme měli čtyři zástupce.

V dívčím turnaji startovala Pavlína Dudová. Pavla sice skončila těsně v druhé polovině startovního pole, ale předvedla zajímavou hru. Bylo potřeba dotáhnout dokonce určité detaily v partiích, na medaili chybělo jeden a půl bodu a na šachovnicích to bylo. Mimochodem zaznamenala třetí nejvyšší přírůstek do ela ze všech dívek.

V kategorii chlapů nás reprezentovali hned tři zástupci.

První reprezentant byl Marek Miča. Je třeba říct, že Marek přijel na turnaj jako skutečný šampion, protože v této kategorii zvítězil třikrát za sebou. No v tomto roce mu bohužel nevyšel úvod turnaje, a přestože v druhé polovině hrál už obvyklou silou, konkurence mu nedovolila dohnat ztracený terén. Jeho herní kvality ale napovídají, že příště bude opět hodně vysoko.

Dalším vyslancem BŠŠ byl Petr Gnojek. Petr hrál vyspělé šachy, opírající se především o silnou techniku hry a dobrý taktický propočet.  I přes některá zaváhání, svým výkonem potvrdil, že ne náhodou patří k oporám našeho extraligového týmu. Bronzová medaile do 18 let je pěkným výsledem a do určité míry i shoda okolností v divokém závěru turnaje způsobila, že to nebylo stříbro.

Posledním, ale v neposlední řadě nás reprezentoval Adam Frank. U Adama jsme taktéž očekávali vysoké umístění, vždyť je to hráč, u něhož je splnění poslední IM normy jen otázkou času. Bez zbytečné omáčky je nutno konstatovat, že Adam prošel turnajem velmi dobře a zaslouženě získal mistrovský titul do 18 let a stříbrnou medaili do let 20.

Všem našim reprezentantům děkuji za předvedené výkony a skvělou reprezentaci Beskydské šachové školy a města Frýdku-Místku. Těším se a jsem v očekávání jejich dalších úspěchu.