Nejúspěšnější šachová škola v ČR

1. liga mládeže - komentáře trenérů

Hned tři družstva bojovala v letošním ročníku 1. ligy mládeže. V konkurenci 12 týmů obsadila Beskydská šachová škola druhé, šesté a jedenácté místo.

Jak hodnotí předvedenou hru trenéři si můžete přečíst v komentáři.

 

 

Komentáře

O víkendu 22.-23. dubna jsme na domácí půdě pořádali finále 1. ligy mládeže. Do finále jsme vstupovali z průběžného druhého místa a našim cílem pro tento víkend bylo zabojovat o zlato. Nominovali jsme proto nejsilnější možnou sestavu: Martin Vašínek, Matyáš Trojan, Ondřej Šigut, Jan Bjolek, Denisa Bartečková a Veronika Vančáková.

Hned v sobotu ráno nás čekal přímý souboj s hlavním favoritem soutěže, týmem Zlínu-Malenovice. I přesto, že naši soupeři byli favorité, věřil jsem, že vyhrajeme. Velmi rychle si výhodu na šachovnici vypracovali Veronika, Ondra a Matyáš. Pod tlakem se naopak ocitli Martin s Honzou. Denisa hrála dlouho vyrovnanou partii. Vše nasvědčovalo tomu, že vyhrajeme těsným rozdílem. Vše se ale zlomilo v časových tísních, a nakonec jsme uhráli „jen remízu“ 3:3. Odpoledne jsme nastoupili pro Starému Městu. Zápas, který měl být jasnou záležitostí nedopadl vůbec podle našich představ. Vyhrát se podařilo pouze Veronice a Ondrovi. Jsme tedy svědky první porážky v sezóně. První místo se už pro nás stává spíše snem, máme ale dostatek bodů na to, abychom uhájili alespoň stříbro. V neděli na nás čekali papírově slabší týmy Prostějova a Vyškova. Oba zápasy jsme s přehledem zvládli a vyhráli poměrem 6:0 a 5:1 a to také znamená zisk stříbrných medailí, které jsou zároveň odměnou za povedenou sezónou.

Na závěr bych chtěl bych poděkovat celému týmu, všem hráčům za skvělý výkon a příkladnou reprezentaci Beskydské šachové školy a Frýdku-Místku.

Jakub Rabatin


Ve dnech 22.4.-23.4. jsme pořádali závěrečné soustředění 1. ligy dorostu. Družstvo C nastoupilo v sestavě Osina, Bartečková V. ,Bartečková N. ,Walder, Václavková, Buček. V neděli odpoledne vystřídal Bučka Keprt. Kromě Jardy nastoupili výhradně mladší žáci . V prvním zápase se Starým Městem jsme tahali za kratší konec a jediný bod zaznamenala Valča v poslední partii po skvěle zvládnutém protiútoku. V sobotu odpoledne jsme nastoupili proti vítězům ligy ze Zlína. Zápas začal vítězstvím Vítka, když získal figuru už v zahájen,í a dlouho byl vyrovnaný. Nakonec se projevily větší zkušenosti soupeře, když přidal půlku ještě Hugo. V neděli ráno jsme hráli s Vyškovem, který byl na tom v tabulce stejně , jako my. Bohužel se nevyvíjel dobře, protože jsme prohrávali 0:4. Ve věžovce remízovala Valča a Jarda zvítězil v jezdcové koncovce. Na body to nestačilo. V odpoledním zápase nastoupil žolík Tadeáš Keprt, a nezklamal, protože vybojoval remízu. Remízovala i Klárka díky aktivitě věží , Hugo opakoval tahy a Jarda v koncovce lehkých figure udržel remízu. V závěrečné partii celého turnaje zvítězila Valča a zajistila konečnou remízu s Prostějovem. Valča byla tahounem celého týmu s výsledkem 5,5/7 na druhé šachovnici. Nakonec jsme obsadili 11. místo se ziskem 7 bodů.

Lukáš Weissmann