MČR dětí do 8 let - komentář

Na "Mistrovství ČR dětí do 8 let" v Malenovicích získali naši nejmladší jednu stříbrnou, jednu bronzovou a jednu bramborovou medaili. Je to málo či dost?

Jak hodnotí MČR ředitel BŠŠ Petr Záruba? Přečtěte si komentář.

Beskydská šachová škola v termínu 13. – 14. 5. 2017 uspořádala MČR dětí do 8 let. Místem konání byl hotel Petr Bezruč v Malenovicích. Dívky i chlapci hráli samostatné turnaje.

Díky blízkosti a skoro domácímu prostředí se turnaje zúčastnilo 12 hráčů a 10 hráček z Beskydské šachové školy.

V sekci chlapců byla konkurence nad síly našich svěřenců. Po celou dobu turnaje se ani jeden z nich nedostal na online šachovnice, což by značilo umístění do čtrnáctého místa. Přesto pět chlapců uhrálo minimálně 50 % bodů. Pět bodů získali Szkandera Matěj, Lichnovský Jan, Buček Ondřej a Létal Hynek. Poslední jmenovaný má možnost ještě rok potrénovat a v příštím roce své umístění vylepšit a třeba i bojovat o medaile. To s intenzivní prací platí i pro zbylé kluky, ať mají možnost hrát v příštím roce MČR do 8 let nebo přejdou do kategorie do 10 let a na podzim je už čeká Mistrovství Moravy a Slezska.

V sekci dívek to byl přesný opak než u chlapců. Na prvních pěti stolech pravidelně hrála minimálně tři děvčata s tím, že je neustále doplňovala některá z dívek níže umístěných. Po prvním dni na výsledkové tabuli první dvě místa patřila Beskydské šachové škole – Buchtové Viktorii a Horkové Tereze. O finálním umístění však rozhoduje druhý den. Ten se našim holkám už tolik nepodařil a tak obě klesly o jedno místo v konečném pořadí - Viktorie skončila druhá a Tereza třetí. K velkému finiši zavelela Budínská Andrea, bohužel prohrála v posledním kole a díky tomu ji nakonec patří bramborová medaile.

Tyto dívky uvidíme na stejném mistrovství i příští rok. Ani ostatní holky se neztratily a s ohledem na to, že to byl pro některé z nich první turnaj, jejich výkony byly solidní. Doufejme, že konečné umístění bude pro ně motivací k dalšímu tréninku, aby další výsledky v turnajích byly ještě lepší.